Gdańsk: piątek, 20 lipca 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Haraslin: Lechia może czeka na lepszą propozycję

20 lipca 2017

W sobotnim meczu Lotto Ekstraklasy w Gdańsku dojdzie do konfrontacji piłkarzy słowackiej młodzieżówki - Lukasza Haraslina z Lechii i Jaroslava Mihalika z Cracovii.
- Jaroslav lubi iść do przodu i jest dobry w grze jeden na jeden - powiedział pomocnik gospodarzy.

Haraslin i Mihalik wzięli udział w odbywających się w Polsce mistrzostwach Europy do lat 21. Wyższe notowania w kadrze miał jednak 23-letni boczny pomocnik Cracovii, bowiem w meczach z Polską (Słowacy wygrali 2-1), Anglią (1-2) i Szwecją (3-0) wychodził on na boisko w podstawowym składzie, a w ostatniej konfrontacji zdobył nawet bramkę. A zawodnik Lechii był tylko jego zmiennikiem.

- Mieliśmy już okazję rywalizować przeciwko sobie na Słowacji, kiedy ja grałem w Slovanie, a Mihalik w Żylinie. Na mistrzostwach Europy Jaroslav był w dobrej formie i został w Cracovii, chociaż ten klub wcześniej go nie chciał. Ten zawodnik mniej broni, ale lubi iść do przodu i jest dobry w grze jeden na jeden. Będziemy musieli go powstrzymać - przyznał piłkarz Lechii.

Z Gdańska mógł odejść także Haraslin, ale klub nie wyraził zgody na przejście Słowaka do francuskiego Dijon. 21-letni pomocnik nie ma o to jednak pretensji.

- Taka była decyzja Lechii, która czeka być może na lepszą propozycję. A ja dostałem szansę i chcę ją wykorzystać. Skupiam się na występach w polskiej ekstraklasie i chciałbym grać na poziomie, jaki prezentowałem w grupie mistrzowskiej poprzedniego sezonu. Poza tym od siłowych lig angielskiej i francuskiej wolę techniczną włoską i hiszpańską, bo jestem typem takiego zawodnika. Z Lechią wiąże mnie jeszcze roczny kontrakt, ale piłka jest niesamowita i nie możesz być pewny tego, co wydarzy się jutro - stwierdził.

Czytaj więcej
(raz / Interia) 20 lipca 2017, 20:10
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.013