Gdańsk: wtorek, 19 czerwca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Grembocki: Kto jest idolem najmłodszych kibiców Lechii?

16 sierpnia 2017

Jacek Grembocki, były piłkarz Lechii Gdańsk, na łamach portalu Trojmiasto.pl analizuje obecną sytuację Biało-Zielonych.
[fragmenty]

W tym miejscu warto zastanowić się nad polityką kadrową Lechii. Ta przewiduje głównie pozyskiwanie wolnych piłkarzy lub ich wypożyczanie. Wielu wypożyczonych się nie sprawdziło, a tych którzy stali się ważni, nie udało się zatrzymać. To prowadzi do sytuacji, w której ten zespół problemy z zebraniem odpowiednich ludzi do grania może mieć co roku. Taka polityka rodzi zresztą inny problem. Kto jest idolem najmłodszych kibiców Lechii? Nikt, bo piłkarze zmieniają się tak często, że dzieciaki nawet za tym nie nadążają.

To temat do przemyślenia, ale teraz Lechia musi skupić się na odrabianiu punktów, które straciła w pierwszych kolejkach. Czasu jest niewiele. Trener Nowak mówi, że krzyk nic nie da, ale jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, wstrząs w końcu przyjdzie. Znam środowisko na Wybrzeżu. Jest specyficzne. Tutaj kibice są tak oddani, tak bardzo identyfikują się z klubem, że w zasadzie czują się jego właścicielami. Każdy mówi o Lechii, nawet ci, którzy nie chodzą na mecze.

W Gdańsku apetyt rośnie i ostatnie wyniki "okraszone" porażką w Bytowie sprawiły, że cierpliwość się kończy. A ja widziałem już wstrząs, który był dziełem kibiców, gdy byłem tu grającym drugim trenerem. Nie był to wstrząs delikatny. Jeden piłkarz, którego ściągnąłem z Górnika Zabrze, następnego dnia po spotkaniu z kibicami spakował się i chciał wracać do domu. Dlatego lepiej, aby w Lechii miał miejsce wewnętrzny wstrząs, w "rodzinnym" gronie, aniżeli taki, który przyjdzie z trybun.

Czytaj cały artykuł
(raz / Trojmiasto.pl) 16 sierpnia 2017, 17:04
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.049