Gdańsk: wtorek, 26 września 2017
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

W Lechii nastąpiła zmiana trenera. Owen za Nowaka

19 sierpnia 2017

W trakcie meczu Lechii Gdańsk z Sandecją Nowy Sącz (2:3) doszło do zmiany trenera na ławce Biało-Zielonych.
Drużyną przy linii kierował trener przygotowania fizycznego Adam Owen. Piotr Nowak całą drugą połówkę przesiedział na ławce rezerwowych
- W drugiej połowie zespół prowadził trener Adam Owen. Wspólnie uznaliśmy, że takie rozwiązanie będzie najbardziej odpowiednie - mówił na konferencji Nowak.

Efekt tej zmiany był zaskakujący. Drużyna Lechii w pierwszych minutach II połowy doprowadziła do remisu. Ostatecznie jednak lechiści przegrali 2:3.

To nie pierwsza taka zmiana trenera Lechii w trakcie meczu. W poprzednim sezonie w rundzie finałowej w Krakowie w meczu z Wisłą Piotr Nowak słabiej się poczuł i w II połowie drużyną kierował drugi trener Maciej Kalkowski. Ostatecznie Biało-Zieloni wygrali 1:0 i było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo po 7 miesiącach.