Gdańsk: środa, 17 lipca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Pomysł na redukcję długu: Zamiana na akcje

15 września 2017

Lechia Gdańsk przyznaje się do 30 mln zł długu, ale dokładnie nie wiadomo, ile on wynosi pisze portal Trojmiasto.pl
[fragmenty]

Dane w tym względzie i to na dzień 30 czerwca, poznają akcjonariusze klubu na przełomie roku, gdy zazwyczaj odbywa się walne zgromadzenie. Natomiast jest pomysł jak pozbyć się tych zobowiązań. Większościowy udziałowiec chciałby zamienić je na nowe akcje i tym samym jeszcze bardziej zwiększyć swój stan posiadania w spółce piłkarskiej. Nie jest to nowa koncepcja, gdyż podobna była już głosowana pod koniec 2013 roku, gdy klubem władała rodzina Kucharów. Wówczas odrzucili ją akcjonariusze mniejszościowi. Teraz też - jak mówią - do porozumienia jest dalej niż bliżej.


Z roku na rok rośnie dług Lechii. Obecnie szacowany on jest na 30 mln zł. Gdy wiosną 2014 roku dochodziło do zmiany większościowego właściciela, zobowiązań było około 14 mln zł. Obecne władze klubu chcą uporać się z tym problemem.

- Do końca roku musimy to na pewno zakończyć w ten lub inny sposób. Absolutnie nie ma możliwości, że wszystko wyleci w powietrze - zapewniał Adam Mandziara w ostatnim wydaniu Ligi + Extra na antenie Canal Plus.

- Pracujemy, aby akcjonariuszy mniejszościowy przekonać, by podwyższyć kapitał. Jeśli to się uda, Lechia nie będzie miała długów. O to walczymy. Będziemy rozmawiać dalej - dodał Mandziara, który w zarządzie jest przedstawicielem niemieckiego ETL, który kontroluje większościowy pakiet akcji.

Tym razem wielkość emisji akcji musiałaby być jeszcze większa, gdyż dług wzrósł. Tymczasem już poprzednio, gdy przegłosowano konwersje długu na akcje, pakiet większościowe właściciela zwiększyłby się z 57 do 95 procent głosów na własnym zgromadzeniu akcjonariuszy, które jest najwyższą władzą w każdej spółce akcyjnej.

- Do porozumienia jest dalej niż bliżej - mówi nam jeden z mniejszościowych akcjonariuszy.

Cały artykuł na Trojmiasto.pl
(raz / Trojmiasto.pl) 15 września 2017, 11:42
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.050