Gdańsk: wtorek, 17 lipca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Tymon Tymański: Do włodzarzy Lechii Gdańsk!

19 września 2017

Gdański muzyk Tymon Tymański jest kibicem Lechii Gdańsk. Na swoim fanpagu napisał odezwę do władz klubu w sprawie trenera Piotra Nowaka.
[fragmenty]

DO WŁODARZY LECHII GDAŃSK!

Zwracam się do Was z szacunkiem jako stary fan Lechii Gdańsk. Może zacznijmy od kilku słów wyjaśnienia. Jestem muzykiem, kompozytorem, tekściarzem i scenarzystą, niekiedy też grywam w filmach. Złośliwcy uważają mnie za półcelebrytę, ale tak chyba nie jest - nigdy nie dostałem od Was nawet pół spalonego karnetu na Lechię, w przeciwieństwie od prezydenta Pawła Adamowicza, który nie odróżnia piłki nożnej od krążka hokejowego.

Od lat jestem fanem talentu, pracy, uporu oraz doświadczenia pana Piotra Nowaka, trenera naszej Lechii. Liczyłem na to, że zostanie coachem polskiej reprezentacji przed Euro 2012 zamiast trenera Smudy. Niestety tak się nie stało - jak pamiętamy, pan Franek walczył o remisy i o ponad czterysta tysięcy złotych za każdy z nich, co skończyło się dla nas bardzo marnie (żenującą porażką z Czechami, po której rzuciła mnie pewna ładna, młoda dziewczyna o strasznym charakterze, bo się wkurwiłem meczem i nie chciałem z nią iść na miasto, a akurat miała urodziny). Jak widzicie - korba była i jest :) Piszę to wszystko z zamiarem odwiedzenia Was od robienia głupot typu rychłe wyrzucenie pana Nowaka z pracy za słabe wyniki w tym sezonie... Pan Mioduski zrobił ten głupkowaty ruch z trenerem Magierą i naraził się na sporą krytykę fanów Legii i specjalistów. Jak to możliwe, że taki Arsene Wenger może trwać na stanowisku trenera Arsenalu przez całe lata, a u nas w lidze zmienia się trenerów co parę miesięcy?… To bardzo słaba polityka i filozofia. Ok, wg mnie Wenger już się wypalił i w Arsenalu czas na zmiany, ale dano przez te kilkanaście lat dano sporo szans na zdobycie dla klubu kilkunastu trofeów i wyciśnięcie z londyńskiego klubu (który nigdy nie szastał kasą) jeśłi nie maksimum, to przynajmniej jakichś 85%... Wieoie, jak długo rośnie las? Wiecie, jak długo się buduje markę i dobrą drużynę? Wiecie, jak trudno jest prowadzić młodych, wyżelowanych najmitów z różnych krajów, jeśli w Polsce nie ma tradycji dwóch-trzech treningów dziennie i pomysłu na podniesienie wydolności zawodników i tempa gry? Pan Piotr Nowak ma spore osiągnięcia jako trener i piłkarz. Wymaga od swoich młodych kopaczy ciężkiej pracy i gry na poziomie, natomiast stres, wizja szybkiego kopa i przedwczesnego wywalenia z roboty tudzież bezpodstawne oczekiwanie niesamowitych osiągów w ciągu roku pracy... Taka postawa nie sprzyja budowaniu komfortu ani jego, ani innych fachowców w naszej Ekstraklasie, której jestem umiarkowanym fanem i którą dalej chcę oglądać, pod warunkiem, że się będzie rozwijać. Nie mam czasu na gówniany, ślamazarny futbol - interesuje mnie klasa, jakość i wysoki poziom. Reasumując, drodzy Panowie - zanim zwolnicie pana Piotra Nowaka i sprowadzicie na jego miejsce jakiegoś kolejnego “no name’a”, “dziwoka” czy zwykłą łajzę z Portugalii, Niemiec (Lechia), Albanii czy Chorwacji (Legia), pójdźcie po rozum do głów i zastanówcie się sto razy. Lechia gra przede wszystkim dla nas, fanów, a nie tylko dla Was, podobnie jak zresztą cała Ekstraklasa. Proszę - potraktujcie ten mój pojedynczy głos jako wyważone zdanie całej rzeszy fanów polskiej piłki nożnej. Jestem całkowicie pewien, że bardzo podobnie myśli wielu. Dziękuję za przeczytanie i analizę, namawiając Was do refleksji oraz głębokiej rozwagi.Pełen tekst u Tymona Tymańskiego
(raz / Facebook) 19 września 2017, 09:41
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.114