Gdańsk: niedziela, 22 lipca 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Podziękowania dla działaczy, trenerów i piłkarzy...

23 września 2017

Kibic Lechii "gilgacz" z 20-letnim stażem napisał, po przegranym meczu, na forum lechia.gda.pl odezwę do działaczy, trenerów i piłkarzy.
Podziękowania od kibica z ponad dwudziestoletnim stażem.

(Najpierw proszę sobie przypomnieć, co oznacza słowo "ironia".)

Oto, za co chciałbym gorąco podziękować działaczom, trenerom i piłkarzom klubu Lechia Gdańsk:

1. Za transparentną, czystą i wzorową pracę organizacyjną. Wszelkie nasze sprawozdania z działalności organizacyjnej czy spraw finansowych są stawiane innym klubom jako wzór, dlatego oceniającym je komisjom nawet przez myśl nie przejdzie, żeby karać nas ujemnymi punktami czy karami finansowymi. Nie musimy pożyczać pieniędzy na wypłaty, piłkarze dostają swoje na czas. A zarabiają tyle, na ile zasługują.

2. Za jasne stawianie celów sportowych. Gramy o mistrzostwo i się z tym nie kryjemy. Gramy, bo chcemy osiągnąć sukces. Gramy, bo pragną tego kibice pamiętający jeszcze choćby biedne i smutne tułanie się w drugiej lidze np. na początku lat 90-tych.

3. Za poważne traktowanie rozgrywek Pucharu Polski.

4. Za właściwe dobieranie taktyki i składu w każdym meczu. Za reagowanie na zmieniającą się podczas meczu sytuację. Za granie o pełną pulę, a nie zachowawcze bronienie jednobramkowej przewagi, czy remisu.

5. Za to, że nikogo się nie boimy. To inni się boją nas. To Legia czy "Lech" trzęsą portkami przed każdym meczem z nami i modlą się o remis.

6. Za dbanie o to, aby w Lechii nie brakowało wychowanków. Cieszymy się, że w kadrze są chłopaki wychowani na Przymorzu, Chełmie czy Stogach. Chłopaki, którzy kochają ten Klub i to Miasto i którzy oddaliby za Lechię wszystko. Są też chłopcy z okolic Gdańska, z Kolbud czy Cedrów Wielkich. Oni też od dziecka ze swoimi ojcami przyjeżdżali na mecze Lechii a u siebie pod domem kopali piłkę biegając w biało-zielonych koszulkach. To oni mają silną pozycję w drużynie, oni dbają o właściwą atmosferę, oni motywują piłkarzy zatrudnionych "z zaciągu".

7. Za staranną opiekę nad drużyną rezerw . Każdy piłkarz wie, że jeśli będzie uczciwie pracować i dzięki temu błyśnie w rezerwach, otrzyma szansę na grę w pierwszym składzie. Każdy piłkarz z pierwszego składu czuje presję, bo gdy obniży loty, trener może go zastąpić kimś, kto na to uczciwie zasługuje.

8. Za dbanie o juniorów, za odpowiednie kierowanie ich rozwojem, za wprowadzanie ich do pierwszego składu i trzymanie w klubie.

9. Za to, że nawet gdy przegrywamy (każdemu się może zdarzyć), to i tak jesteśmy dumni, bo wiemy, że piłkarze dali z siebie wszystko.

10. Za to, że nawet nieprzychylni nam dziennikarze potrafią obiektywnie przyznać, że stworzyliśmy doskonały i wzorowy model sportowo-biznesowy.

11. Za to, że nawet kibice drużyn, z którymi się "nie lubimy", choć nas nienawidzą, to wiedzą, że Lechia to potęga pod każdym względem.

12. Za to, że my się możemy śmiać z innych, a nie inni z nas.

13. I za parę innych rzeczy, ale nie chce mi się już pisać, bo ci, którzy rządzą tym klubem i tak mają to wszystko w d…. Oni za parę miesięcy czy lat, gdy już nie będą w stanie wycisnąć więcej kasy, gdy zacznie im się palić grunt pod nogami, w końcu odejdą, zostawiając po sobie wielki bałagan, długi itd.

My, zarażeni nieuleczalnym wirusem, który każe nam być z Lechią zawsze, zostaniemy.

Przeczytaj i skomentuj na forum
(raz / lechia.gda.pl) 23 września 2017, 19:56
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.078