Gdańsk: czwartek, 18 kwietnia 2024

Wreszcie! Lechia wygrywa u siebie!

30 września 2017

Biało-Zieloni po raz pierwszy w tym sezonie wygrali mecz w Gdańsku!

Początek meczu był bardzo spokojny i warta odnotowania była jedynie jedna akcja z 8 minuty. Niestety Krasić źle dośrodkował do dobrze wbiegającego Marco. 15 minuta przyniosła nam bardzo dobrą akcję Lechii i wyśmienita sytuację Marco. Niestety Polacek dobrze obronił strzał Portugalczyka. Chwilę później bliski trafienia był Milos Krasić, lecz nie udało mu się przelobować bramkarza Zagłębia. Goście pierwszą okazję mieli w 18 minucie, ale strzał Jacha z rzutu wolnego był mocno niecelny. Później przez długie minuty, poza kilkoma strzałami, nic się nie działo. Dopiero w 33 minucie byliśmy świadkami składnej akcji, niestety ze strony Zagłębia. Na szczęście po indywidualnym rajdzie Jakub Świerczok nie zdobył bramki. W końcówce pierwszej połowy Lechia starała się przycisnąć, lecz nic nie dało dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał Wawrzyniaka, czy strzał Milosa. 43 minucie po sprytnym dośrodkowaniu Krasicia z rzutu wolnego okazję miał Nalepa, ale z niewiadomych przyczyn nie oddał strzału. Chwilę później, co z powodu słabego poziomu meczu należy odnotować, Dusan Kuciak wyrzucił piłkę z autu. Pierwsza połowa skończyła się bezbramkowo.

Na samym początku drugiej części spotkania Lechia mogła wyjść z dobrym kontratakiem, ale Mateusz Lewandowski oddał piłkę przeciwnikom za darmo. Długo nic się nie działo, aż do 60 minuty. Wówczas Marco dobrze podał do wbiegającego Flavio Paixao, a ten zdobył bramkę na 1:0! Zaliczył tym samym prawdziwe wejście smoka! 7 minut później wszystkim zrobiło się gorąco, bo w sytuacji sam na sam znalazł się Alan Czerwiński i na szczęście nie zdołał pokonać Dusana Kuciaka. Bramkarz Lechii kolejne poważne okazje do interwencji miał w 89 minucie i dwukrotnie uratował Lechię! Chwilę później Rafał Wolski mógł pokonać Polacka, lecz oddał zbyt słaby strzał z dystansu. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie! Biało-Zieloni wreszcie wygrali w Gdańsku!

LECHIA GDAŃSK – ZAGŁĘBIE LUBIN 1:0 (0:0)
BRAMKI: Flavio 60’
ŻÓŁTE KARTKI: Tuszyński

LECHIA: Kuciak – Wojtkowiak, Nalepa, Wawrzyniak – Milos, Łukasik, Sławczew, Krasić (59’ Flavio), Lewandowski (74’ Stolarski), Oliveira (53’ Wolski) – Marco
Rezerwowi: Zelenika, Vitoria, Wolski, Flavio, Nunes, Schikowski, Stolarski

ZAGŁĘBIE: Polacek – Guldan, Kopacz, Jach – Czerwiński (67’ Woźniak), Matuszczyk, Kubicki, Janoszka – Pawłowski (65’ Jagiełło), Tuszyński (80’ Buksa), Świerczok
Rezerwowi: Forenc, Balić, Todorovski, Woźniak, Jagiełło, Buksa, Tosik
(rafz / lechia.gda.pl) 30 września 2017, 17:22