Gdańsk: wtorek, 17 lipca 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Nowak leci do USA. Chce budować nową Lechię

3 października 2017

Piotr Nowak pracę jako dyrektor sportowy rozpocznie od wyjazdu Stanów Zjednoczonych i wizyty w klubach tamtejszej ligi zawodowej.
[fragmenty rozmowy z Trojmiasto.pl]

Jaki jest program pobytu w USA?

Piotr Nowak: Prawdopodobnie będziemy przez tydzień. W Chicago jest umówione spotkanie z właścicielem klubu Fire - Andrew Hauptmannem oraz głównym menedżerem - Nelsonem Rodriguezem. Planujemy też wizytę w Nowym Jorku, w siedzibie MLS. Interesować mnie będą kwestie związane przede wszystkim z organizacją klubu. W tym celu w późniejszym terminie chciałbym pojechać także do europejskich klubów na przykład do Salzburga czy Lipska.

Co z tych wyjazdów ma wynikać dla Lechii?

- Chcę pozbierać najważniejsze elementy z tych wszystkich klubów i stworzyć model adekwatny do polskiej rzeczywistości. Na pewno nie będę przenosić czegoś co tak naprawdę w naszym kraju nie ma racji bytu. Chcę zbudować model, którego nie ma jeszcze żaden klub w Polsce. To ma być innowacyjna formuła. Klub, który rośnie, tak jak Lechia, musi popoprawiać się pod każdym względem. Wspólnie z zarządem doszliśmy do wniosku, że czas najwyższy, by taki model zaczął funkcjonować w Gdańsku z pożytkiem dla pierwszej drużyny, młodych adeptów i całej społeczności piłkarskiej.

Jako trener pierwszej drużyny miał pan kontrakt do 30 czerwca 2019 roku. Ile czasu dostał pan na realizację nowego zadania.

- Nic się w tym względzie nie zmieniło. Kontrakt obowiązuje. Ja dalej jestem trenerem, ale teraz mam bardziej odpowiedzialne zadanie. Dlatego do piłkarzy nie mówiłem "żegnajcie", a "witajcie", a jednocześnie przypomniałem, że w dalszym ciągu jest ich "bossem". Jednak przez wiele miesięcy dojrzewaliśmy do tych decyzji, które nastąpiły. Rozmawialiśmy jak klub ma wyglądać za 3-5 lat. Jestem podekscytowany nowym wyzwaniem. Chciałbym stworzyć taki model działania, że gdy ktoś w świecie piłkarskim powie "Lechia", wszyscy będą wiedzieli, co się za tym kryje.

Cały wywiad na Trojmiasto.pl
(raz / Trojmiasto.pl) 3 października 2017, 07:17
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.090