Gdańsk: środa, 26 września 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

S. Mila: Może przyjdę w czerwcu i zgaszę światło?

11 października 2017

Z okazji 3. rocznicy bramki Sebastiana Mili przeciwko Niemcom portal Interia rozmawiał z piłkarzem Lechii Gdańsk.
[fragmenty]

Interia: Którego gola więcej razy oglądałeś: tego przeciwko Niemcom czy Manchesterowi City?

Sebastian Mila: - Chyba tego pierwszego, choć bramkę z City też często puszczałem. Nigdy w życiu nie myślałem, że tak mi się poszczęści, że uda mi się zagrać w takim spotkaniu, przeciwko takim piłkarzom. Ale ta bramka nie może być ważniejsza od gola, którego strzelasz dla całej Polski. To nie była moja bramka, to była bramka całego kraju.

Jaki masz pomysł na życie po karierze?
- W głowie mam parę planów, z Lechią mam też kontrakt ważny po karierze, ale dziś nie wiem, co będę robił. Wiele osób już planuje moją przyszłość, ale jeszcze nie podjąłem decyzji. Nie wykluczam, że pogram jeszcze w przyszłym sezonie. A może przyjdę w czerwcu i zgaszę światło? Muszę dojrzeć do pewnych decyzji. Nie chcę, by były zbyt pochopne.

"Najgorsza sytuacja jest wówczas, gdy jesteś krytykowany, ale nie możesz się przed tym bronić, odpowiedzieć na boisku, bo zwyczajnie nie grasz" - kojarzysz kto to powiedział?
- To moje słowa i wciąż się pod nimi podpisuję. Bo w takiej sytuacji trzeba opowiadać jakieś historie, które jedni zrozumieją, a inni nie. Ale jak grasz, to możesz jakoś odpowiedzieć, a jak nie, to jesteś bezbronny. Siedzisz, czekasz, słuchasz i albo przytakujesz, albo się nie zgadzasz. Ja na razie czekam.

Ale ślepy i głuchy nie jesteś. Wiesz, że kibice wypominają Ci zarobki i to, że nie grasz.
- Najgorsze, że ktoś podał kwotę, która absolutnie nie odpowiada moim zarobkom i teraz wszyscy się do niej odnoszą... Ciężko pracowałem na to wszystko i nie zastanawiam się, kto i co o mnie mówi. Piłka to moja pasja i praca. Dla mnie najważniejsza jest moja rodzina, o którą muszę zadbać. Ja nikomu nie będę zabraniał zarabiania pieniędzy dla jego najbliższych. Niektórzy mówią, że dostaję pieniądze i nie gram. W takim razie jest rozwiązanie dla nas obu - niech Mila zarabia i gra. I ja właśnie o to cały czas walczę.

Czytał cały artykuł
(raz / Interia) 11 października 2017, 16:35
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.017