Gdańsk: wtorek, 25 września 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Milion osób na meczach ekstraklasy

16 października 2017

Już ponad milion osób odwiedziło w tym sezonie stadiony LOTTO Ekstraklasy!
Wynik ten został ustalony w ostatnim meczu 12. kolejki Cracovia – Pogoń Szczecin. To najszybciej osiągnięty milion widzów na trybunach w historii rozgrywek, od kiedy prowadzone są oficjalne statystyki!

Mecz w Krakowie obejrzało 5 769 osób, co oznacza że wszystkie 96 spotkań w obecnym sezonie zobaczyło z trybun ponad milion osób. Szczegółowe statystyki zostaną podane na kanałach LOTTO Ekstraklasy we wtorek, 17 października po oficjalnej weryfikacji dokonanej przez Departament Logistyki Rozgrywek.

Tak dobry wynik frekwencyjny zbudowany przez kluby LOTTO Ekstraklasy oznacza, że pobity został poprzedni rekord z sezonu 2016/17. Wówczas 1 047 895 osób obejrzało mecze na stadionach w czternastu kolejkach.

Frekwencja na stadionach ligowych rośnie z sezonu na sezon. Średnia frekwencja na jednym stadionie wynosi obecnie niespełna 10,5 tysiąca osób. Wzrost sumarycznej frekwencji w stosunku do poprzedniego sezonu wynosił ok. 10,6 procenta po poprzedniej kolejce. Jest to zasługa stale rosnącego bezpieczeństwa na trybunach. Na stadiony przychodzi dzięki temu więcej rodzin z dziećmi oraz kobiet.

Najwyższe średnie frekwencje w obecnym sezonie notują Górnik Zabrze (22 266), Lech Poznań (20 926) oraz Śląsk Wrocław (15 935). Dane uwzględniają jedynie pierwsze 11. kolejek obecnego sezonu.
(raz / Ekstraklasa S.A.) 16 października 2017, 21:40
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.028