Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Lechijko, dzięki za walkę!

21 października 2017

Lechia po bardzo emocjonującym pojedynku zremisowała z Lechem 3:3.

Goście rozpoczęli mecz celnym strzałem, a niedługo później znowu byli w polu karnym Lechii, lecz dobrze interweniował Kuciak. Lechiści starali się odpowiedzieć z kontrataku. W 13 mnucie indywidualnie w pole karne wszedł Nunes i wywalczył rzut rożny. Z narożnika dośrodkował Wolski, a w polu karnym wspaniale odnalazł się Augustyn! Stoper Lechii zdobył bramkę na 1:0! W 29 minucie Lechiści mieli szansę na dobry kontratak, ale Marco nie podał do idealnie wbiegającego Lewandowskiego. 8 minut później po rzucie wolnym z narożnika pola karnego bramkę na 1:1 zdobył Maciej Gajos. Kolejne emocje przyniósł nam doliczony czas gry. Marco Paixao upadł w polu karnym, lecz sędzia nie podyktował rzutu karnego. Po chwili Tomasz Musiał skorzystał wideo weryfikacji i… wskazał na jedenasty metr! Do piłki podszedł sam poszkodowany i nie pomylił się! Było 2:1 dla Lechii, a tuż po bramce skończyła się I połowa.

Początek II połowy pokazał, że system VAR nie zawsze będzie sprzyjał Lechii. Po wideoweryfikacji czerwoną kartkę obejrzał Michał Nalepa, lecz na szczęście faul miał miejsce przed polem karnym. Zmotywowało to nieco zawodników Lecha do walki, ale strzał Jevticia z dobrej pozycji zza pola karnego w 58 minucie był niecelny. Minutę później było znacznie groźniej, ale na posterunku był Dusan Kuciakm który nie dał się pokonać z bliska. Biało-Zieloni generalnie się nie poddawali i grali z wielką ambicją, zaangażowaniem, determinacją! Niestety, w 71 minucie zawiódł ten, którego byśmy o to nie posądzali – Dusan Kuciak. Z niewiadomych przyczyn wyszedł poza pole karne i do pustej bramki piłkę skierował Gytkjaer. Było 2:2. Wszystko się posypało w tym momencie. Minutę później po po dobrym dośrodkowaniu bramkę na 2:3 zdobył Makuszewski. Mimo to, od razu zapalił się płomyk nadziei dla Lechii, gdyż drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Radut z Lecha. Długo nie trzeba było czekać na pozytywy! Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę na 3:3 zdobył Simeon Sławczew! Do końca meczu już się nic nie wydarzyło. Lechia i Lech podzielili się punktami!

LECHIA GDAŃSK – LECH POZNAŃ 3:3 (2:1)
BRAMKI: Augustyn 13’, Marco 43’, Sławczew 77’ – Gajos 37’, Gytkjaer 71’, Makuszewski 72’
ŻÓŁTE KARTKI: Jevtić, Nielsen, Radut
CZERWONE KARTKI: Nalepa – Radut (za 2 żółte)

LECHIA: Kuciak – Milos, Nalepa, Augustyn, Lewandowski – Stolarski, Sławczew, Nunes, Wolski (80’ Krasić) – Flavio (90’ Oliveira), Marco (78’ Kuświk)
Rezerwowi: Podleśny – Krasić, Lipski, Mila, Kuświk, Matras, Oliveira

LECH: Putnocky – Gumny, Nielsen (67’ Rakels), Trałka, Gajos, Jevtić, Situm (28’ Radut), Makuszewski, Kostevych, Janicki (35’ Dilaver), Gytkjaer
Rezerwowi: Mleczko, Tetteh, Radut, Jóźwiak, Dilaver, Majewski, Rakels
(rafz / lechia.gda.pl) 21 października 2017, 22:31
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.