Gdańsk: środa, 12 grudnia 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Zwrot prawny w sprawie Lipskiego

25 października 2017

Zespół Orzekający Izby ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych zmienił orzeczenie I instancji i uznał zasadność odwołania Ruchu Chorzów w sprawie decyzji o rozwiązaniu kontraktu Patryka Lipskiego z winy klubu.
Pod koniec ubiegłego sezonu Patryk Lipski złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu z winy Ruchu Chorzów. Jako powód podawał zaległości finansowe.

Ruch od początku poddawał w wątpliwość zasadność tego wniosku. Sprawę rozstrzygała Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych PZPN (I instancja, skład 3-osobowy), która uznała prawo Patryka Lipskiego do rozwiązaniu kontraktu i bezpłatnej zmiany barw klubowych.

Ruch od razu zapowiedział, że odwoła się od tej decyzji do 5-osobowego składu i zrobił to po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia. I właśnie podczas posiedzenia z 19 października zespół orzekający w II instancji zmienił wcześniejsze orzeczenie. Zespół postanowił jednocześnie, że Ruch nie ma prawa do odszkodowania.

Do czasu uzyskania uzasadnienia nie żadna ze stron nie wypowiada się na temat przyszłości i ewentualnych dalszych roszczeń związanych z rozwiązaniem umowy i przenosinami Lipskiego do Lechii.
(ssl / lechia.gda.pl) 25 października 2017, 18:45
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.061