Gdańsk: wtorek, 18 grudnia 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

M. Jóźwiak: Na efekty pracy Owena poczekamy do czerwca

1 listopada 2017

Po porażce z Koroną Kielce głos na łamach Sport.pl zabrał szef skautingi Lechii Gdańsk Marek Jóźwiak
[fragmenty]


Mówił pan o Owenie i uczestniczył w jego zatrudnianiu na stanowisko trenera od przygotowania fizycznego. Jako pierwszy trener da sobie radę?
Marek Jóźwiak: - Jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, to jest jednym z lepszych fachowców jacy przyjechali do Polski. Jeśli chodzi o funkcję pierwszego trenera, to pamiętajmy, że minął dopiero miesiąc. On ciągle poznaje naszą ekstraklasę. Poznaje zawodników, z którymi jest dwa czy trzy miesiące. Na efekty jego pracy trzeba będzie poczekać co najmniej do czerwca. Ważny będzie dobrze przepracowany okres zimowy. Jeszcze raz podkreślę to naprawdę rozsądny facet.

Zimą Lechia intensywnie będzie szukała wzmocnień, czy na razie trener Owen sprawdza jeszcze czym dysponuje?
- Mieliśmy niedawno konkretne spotkanie z prezesem. Poczynania na grudzień na niektóre pozycje już są ustalone, ale trzeba z tym poczekać do końca listopada.

Wzmacniacie obronę czy atak?
- Wiadomo, że każdy w Polsce szuka napastnika, my też. Potrzeba nam szybkości w ataku. Jeśli nie jesteś groźnym z kontry, to trzeba radzić sobie w ataku pozycyjnym. Mecz z Koroną pokazał, że nam to nie idzie. Jakbyśmy mieli szybki, sprawny atak to byłaby możliwość osiągnięcia korzystnego wyniku. Dlatego właśnie wspomniałem jak ważny był Peszko. To na chwilę obecną nasz jedyny zawodnik, który jak startuje z piłką to podrywa trybuny. Przeciwnik też przed nim drży. Bez Sławka i szybkiego napastnika, niewiele można zrobić.

Cały artykuł na Sport.pl
(raz / Sport.pl) 1 listopada 2017, 17:49
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.018