Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Trójmiasto jest nasze! Derby dla Lechii!

3 listopada 2017

Biało-Zieloni rządzą w Trójmieście! Wygrali 1:0 w meczu derbowym z Arką Gdynia!
Gorąco było od pierwszych minut. Już 120 sekund po rozpoczęciu meczu doszło do pierwszej przepychanki piłkarzy Lechii i Arki przy okazji rzutu wolnego dla tych drugich. Na szczęście nie było wówczas zagrożenia. Kolejne minuty pokazały, że Lechiści przystąpili do spotkania skupieni. W 12 minucie doszło do kolejnego spięcia piłkarzy. 5 minut później zagotowało się w polu karnym Lechii, lecz na szczęście nie było bramki, ani rzutu karnego dla Arki. Długo nam przyszło czekać na kolejne emocje. W 30 minucie Paweł Stolarski zablokował piłkę ręką w pobliżu pola karnego, lecz na szczęście nie było zagrożenia. Chwilę później okazję mieli Lechiści, ale Augustyn nie wykorzystał dośrodkowania Wolskiego. To było w zasadzie na tyle, jeśli chodzi o emocje w pierwszej połowie. Walka, walka, walka i niedokładność – tymi słowami można ją opisać.

Druga połowa rozpoczęła się równie niemrawo, co pierwsza. Różnica polegała jedynie na tym, że działo się jeszcze mniej. Jedynie Rafał Wolski starał się stworzyć zagrożenie. W 62 minucie reprezentant Polski był bliski trafienia, ale po jego strzale z rzutu wolnego piłkę odbił Steinbors. „Wolak” po raz kolejny faulowany był w 68 minucie. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny. Po dośrodkowaniu piłkę do bramki posłał Marco Paixao, ale po wideo weryfikacji okazało się, że był na spalonym. Chwilę później Wolski nieco za późno pograł do Krasicia i ten nie mógł oddać dobrego strzału. W 82 minucie do piłki doszedł Marco Paixao, ale jego strzał był minimalnie niecelny. 86 minuta przyniosła kolejne spięcie między piłkarzami obu drużyn. Ze względu na dużo przerw w grze sędzia doliczył aż 6 minut. Okazało się to cudowne! Po krótko rozegranym rzucie rożnym i dograniu Krasicia do główki wyskoczył Flavio i. zdobył bramkę! Było 1:0 dla Lechii! Historia ze dobywaniem bramek w doliczonym czasie gry się powtórzyła! Lechia wygrała Derby Trójmiasta!

ARKA GDYNIA – LECHIA GDAŃSK (0:0)
BRAMKI: Flavio (90 + 5)
ŻÓŁTE KARTKI: Siemaszko, Da Silva, Nalepa, Marciniak – Stolarski, Wolski, Wojtkowiak

ARKA:Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Danch, Marciniak - Sołdecki, Kun (79’ Jurado), Szwoch, Nalepa, Da Silva (60’ Zarandia) – Siemaszko (46’ Piesio)
Rezerwowi: Pilarz, Socha, Zarandia, Jurado, Piesio, Krivets, Helstrup

LECHIA: Kuciak – Stolarski (74’Milos), Augustyn, Nunes, Wojtkowiak – Sławczew, Łukasik – Flavio, Wolski (88’ Romario), Krasić – Marco
Rezerwowi: Zelenika, Nalepa, Milos, Balde, Lipski, Matras, Oliveira
(rafz / lechia.gda.pl) 3 listopada 2017, 22:29

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.