Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Polacy przegrali w Gdańsku z Meksykiem

13 listopada 2017

Biało-Czerwoni nie dali rady pokonać Meksyku i przegrali 0:1.
Początek meczu przyniósł nam po jednej dobrej sytuacji dla każdej z drużyn. Najpierw po dośrodkowaniu i strzale reprezentacji Meksyku piłkę złapał Wojciech Szczęsny. Potem faulowany był Zieliński i chciał pokonać bramkarza sprytnym strzałem z rzutu wolnego, lecz nie udało mu się zdobyć gola. Potem chwilowo było spokojnie, aż do 14 minuty, gdy po złym wybiciu i zamieszaniu do siatki trafił Raul Jimenez. Było 1:0 dla Meksyku. Polacy mogli odpowiedzieć w 21 minucie, ale po strzale Tomasa Kędziory piłka minęła bramkę. 12 minut później byliśmy świadkami kolejnej okazji, ale Piotr Zieliński tylko w sobie wiadomy sposób marnował stuprocentową okazję. Kolejna sytuacja powinna nadejść w 41 minucie, ale Jakub Świerczok zamiast podać do świetnie wbiegających kolegów, wolał oddać piłkę bramkarzowi. Chwilę później znów było ciekawie, lecz strzał Mączyńskiego zza pola karnego został zablokowany. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Było 0:1.

Druga połowa mogła rozpocząć się wyśmienicie, ale zabrakło centymetrów po strzale Linetty zza pola karnego. Później przez dłuższy czas było spokojnie, ale w 58 minucie Rybus mógł zdobyć bramkę. Po wejściu w pole karne oddał strzał na bliższy słupek. Niestety bramkarz wyczuł jego intencje. W 62 minucie na boisku pojawił się wyczekiwany przez kibiców Lechii Rafał Wolski! Chwilę po wejściu popisał się indywidualną akcją, ale jego strzał był zablokowany. W 79 minucie gorąco było w polu karnym Polaków. Tam odnalazł się Peralta, ale na szczęście oddał niecelny strzał. Polacy walczyli do końca meczu o wyrównanie, ale za każdym razem czegoś brakowało. Biało-Czerwoni przegrali z Meksykiem 0:1.

POLSKA – MEKSYK 0:1 (0:1)
BRAMKI: Jimenez 14’

POLSKA: Szczęsny – Jędrzejczyk (46’ Wszołek), Cionek, Jach – Kędziora, Linetty (62’ Wolski), Mączyński, Rybus (83’ Kurzawa) – Zieliński, Świerczok (71’ Stępiński), Makuszewski (76’ Błaszczykowski)
Rezerwowi: Skorupski, Fabiański, Bereszyński, Góralski, Błaszczykowski, Wszołek, Wolski, Kądzior, Frankowski, Kurzawa, Stępiński, Wilczek

MEKSYK: Corona – J. dos Santos (73’ Govea), Reyes, Jimenez (46’ Peralta), Salcedo (46’ Araujo), Layun, Gallardo, Guardado, Moreno (62’ Vela), Aquino (46’ Lozano), Ayala (46’ Montes)
Rezerwowi: Cota, Ochoa, Araujo, Lozano, Vela, Peralta, G. dos Santos, Govea, Antuna, Montes, Damm
(rafz / lechia.gda.pl) 13 listopada 2017, 22:41

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.