Gdańsk: środa, 17 października 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Komisja Licencyjna ukarze Lechię 14 grudnia?

25 listopada 2017

Na łamach "Przeglądu Sportowego" Krzysztof Rozen, nowy szef Komisji Licencyjnej PZPN, zapowiada, że 14 grudnia Lechia Gdańsk może zostać ukarana za zaległości finansowe.
[fragment]

To jak wygląda obecna kondycja klubów?
Większość nie ma problemów. To dobry znak. Po zamknięciu procesu licencyjnego przyznającego prawo do gry w ekstraklasie na sezon 2017/2018 od razu rozpoczął się kolejny etap. Nie ma martwego czasu, to kontinuum. Obecnie jesteśmy w procesie sprawdzania wymogu F.09 Podręcznika Licencyjnego. Monitorujemy brak zobowiązań finansowych w okresie od stycznia do czerwca 2017. W przypadku klubów Ekstraklasy, dokumenty miały być dostarczone do końca października. W przypadku klubów I ligi do końca listopada.

I co?
Większość klubów ekstraklasy nie ma zaległości wobec podmiotów objętych ochroną licencyjną czyli piłkarzy, pracowników administracyjnych, innych klubów. Poza Lechią Gdańsk.

Która zalega piłkarzom z pensjami?
Są nieprawidłowości. Postępowanie jest jeszcze w toku, dlatego wolałbym nie zdradzać szczegółów. Zgłosiliśmy swoje uwagi. Nie wszystko było dla nas jasne, dlatego poprosiliśmy o wyjaśnienia. Czekamy na odpowiedź klubu do poniedziałku.

Lechia kolejny raz jest pod lupą Komisji.
To niepokojące. Tym bardziej, że wydaje mi się, że naruszenia reguł nie wynikają ze złej woli a raczej z problemów organizacyjnych. Faktycznie Lechia znów ma kłopoty z zaległościami w badanym okresie. Wcześniej była już karana dwa razy – odjęciem punktów i karą finansową. Szkoda, bo wysiłek zawodników na boisku jest niweczony prze kwestie formalno-administracyjne.

Grozi jej kolejna?
Nie podjęliśmy jeszcze decyzji. Jaka ona będzie zależy od wyjaśnień klubu. Na pewno recydywa Lechii nie jest okolicznością łagodzącą. Głosy w komisji są podzielone, czy ponowny problem z F.09 będzie miał wpływ na wymiar ewentualnej sankcji. Do poniedziałku czekamy na dokumenty. 14 grudnia zapadnie decyzja. W tym momencie trudno sobie wyobrazić, że sprawa pozostanie bez konsekwencji.

Cały artykuł
(raz / Przegląd Sportowy) 25 listopada 2017, 10:41
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.082