Gdańsk: wtorek, 20 listopada 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Lechia może stracić trzy punkty

5 grudnia 2017

Minus trzy punkty to kara, która może zostać orzeczona 14 grudnia wobec Lechii Gdańsk przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN informuje portal Trojmiasto.pl
Biało-zieloni znów mieli się spóźnić z regulowaniem zobowiązań finansowych. Przypomnijmy, że w przeszłości nakładano na nich grzywny, z tą najwyższą w czerwcu tego roku w wysokości 400 tys. zł włącznie. Natomiast w sezonie 2015/16 stracili jeden punkt w ekstraklasie.

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN daje klubom ekstraklasy coraz krótsze terminy na spłacanie zaległości, które zostały ujawnione na początku sezonu. Jeszcze niedawno był na to czas do końca listopada. W tym roku datą graniczną ustanowiono na 31 października, a już mówi się, by w przyszłości ograniczyć ten okres do 30 września.

Zgodnie z wymogami kryterium F.09 Podręcznika Licencyjnego klub nie może mieć na ten dzień przeterminowanych zobowiązań z tytułu działalności transferowej, prawomocnych wyroków Piłkarskiego Sądu Polubownego PZPN oraz własnych pracowników.

22 listopada Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN wysunęła zastrzeżenia w tym względzie wobec Lechii Gdańsk. Obecnie analizowane są wyjaśnienia, które złożył klub. Według nieoficjalnych doniesień nie obejdzie się bez kary. Biało-zieloni mieli zapłacić co prawda swoje zobowiązania, ale dopiero w listopadzie, a nie do końca października. Klub publicznie prowadzonego wobec niego postępowania nie komentuje.

Cały artykuł na Trojmiasto.pl
(raz / Trojmiasto.pl) 5 grudnia 2017, 21:39
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.066