Gdańsk: wtorek, 16 października 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

R. Sierpiński: Pewnych rzeczy już się nie oszuka

7 grudnia 2017

Górnik Zabrze jest liderem ekstraklasy. Tym wynikiem sportowym nie jest zaskoczony Robert Sierpiński z Lechia Oldboys o czym mówił na antenie Radia Gdańsk.
– Nie jestem tym jakoś szczególnie zaskoczony. Obserwowałem ich, gdy walczyli o awans z 1. Ligi i było u nich widać niesamowitą konsolidację, dyscyplinę. To jest chyba ręka gościa, który to prowadzi, trenera Brosza. Zdecydowanie! Ustawił sobie ekipę tak, jak chciał, piłkarze robią to, co on nakreślił – analizuje były piłkarz Lechii.

– To są pokorni zawodnicy, którzy wiedzą, że tylko dobrą robotą można do czegoś dojść. Wiedzą, czego chcą, dodatkowo tworzą fajną grupę. Miejsce w tabeli jest adekwatne do tego, co robią – kontynuuje Sierpiński. I mimo komplementów w stronę całości drużyny, zwraca uwagę na jedno nazwisko: Rafał Kurzawa.

– Nie wiem, jak kluby na zachodzie będą postrzegały jego wiek, bo dalej jest młodym piłkarzem. Do kulminacyjnego punktu kariery jeszcze nie doszedł. Ale wydaje mi się, że to facet, który może stąd szybko wyjechać – zauważa oldboy Lechii.

Jakie zatem szanse ma Lechia w wyjazdowej walce z bohaterskim beniaminkiem, który już dawno przestał nim być?

– Kibic przyzwyczaja się do dobrego, i to bardzo szybko. Lechia w zeszłym sezonie przyzwyczaiła do dobrego grania, do bycia w czubie tabeli. Jednak wydaje mi się, że ci zawodnicy, którzy w zeszłym sezonie występowali w Lechii, szczyt formy mają już za sobą. Pewnych rzeczy już się nie oszuka, zwłaszcza biologii – zwraca uwagę Sierpiński.

– Przypływ świeżej krwi w tym sezonie nie był na tyle wysoki, dobry, mocny jakościowo, żeby Lechia znowu grała w pierwszej trójce, czy czwórce. Wyjątkiem od tej reguły jest Marco Paixao, który i w kolejnym sezonie swoje strzeli. Loty pozostałych zawodników zostały obniżone – stwierdza stanowczo.

Cały artykuł w na stronie Radia Gdańsk
(raz / Radio Gdańsk) 7 grudnia 2017, 19:30
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.120