Gdańsk: sobota, 15 grudnia 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Patryk Lipski defensywnym pomocnikiem? Tak chce Owen

10 stycznia 2018

Liderem Lechii Gdańsk podczas turniej Amber Cup był Patryk Lipski, który nie ukrywa, że pół roku temu przybywał do Gdańska z nadzieją na bardziej znaczącą rolę w zespole.
[fragmenty z Radia Gdańsk]

– Na pewno żałuję, że nie zmieniłem barw klubowych w normalnych warunkach. Mam nadzieję, że moja kariera zwolniła po to, żeby teraz nabrać rozpędu – mówił w trakcie niedzielnego turnieju.

– Cieszę się, że będę mógł z drużyną przepracować okres przygotowawczy, bo pół roku temu nie miałem takiej okazji. Mam nadzieję, że w sparingach pokażę się trenerowi na tyle dobrze, że będę podstawowym zawodnikiem – zdradził. – Mam swoje cele na najbliższe pół roku. Jednym z nich jest wywalczenie sobie miejsca w składzie Lechii Gdańsk i grę w każdym meczu, od 1. do 90. minuty – zapowiedział.

Poza ciężką pracą, byłego zawodnika Ruchu Chorzów czeka również zmiana dotychczasowej roli na boisku.

– Rozmawiałem z trenerem i powiedział, że widzi mnie na pozycji defensywnego pomocnika – potwierdził ofensywnie nastawiony do tej pory zawodnik, okazując jednocześnie pełną gotowość na to, by podjąć rzucone mu wyzwanie.

– Na pewno nie będę się trenerowi sprzeciwiał, tylko jak najlepiej wykonywał zadania, które mi powierzy. Mam nadzieję, że może trener widzi we mnie to, czego nie widział ktoś inny i będę jeszcze lepszym defensywnym pomocnikiem, niż byłem tym ofensywnym – przyznaje Lipski.

Pomimo trudnej sytuacji zarówno indywidualnej, jak i zespołowej, młody zawodnik nie traci nadziei. Wręcz przeciwnie – widzi ją nie tylko na lepsze jutro, ale i to najlepsze, jeśli chodzi o poziom, jaki ma jego zdaniem już niebawem prezentować Lechia Gdańsk.

– Jeśli dobrze zaczniemy, to zaraz zbliżymy się do ósemki. A później kto wie, może powalczymy o pierwszą piątkę. Celem Lechii jest jak najwyższe miejsce w tabeli – zapewnia piłkarz. – Najbliższe pół roku mam nadzieję, że na tyle zgra drużynę, że kolejne lata będą dla Lechii tymi najlepszymi – dodaje.

Jeśli spełni cele, które postawił przed samym sobą oraz zespołem z Gdańska, wierzy, że może zajść, a nawet zajechać bardzo daleko – na mistrzostwa świata w Rosji.

– Do tej reprezentacji czasami można wskoczyć w kilka miesięcy. Trzeba sobie stawiać wysokie cele. Myślę, że ciężką pracą mogę tam dojść i zagrać na Mundialu – powiedział bez udawanej skromności.

Całość w Radio Gdańsk
(raz / Radio Gdańsk) 10 stycznia 2018, 07:52
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.028