Gdańsk: sobota, 15 grudnia 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Gerson: Otwiera się przede mną szansa

10 stycznia 2018

Brazylijczyk Gerson wrócił do Lechii po wypożyczeniu do koreańskiego Gangwon. Przed obrońcą nadarza się kolejna szansa, aby zaistnieć w składzie Biało-Zielonych
- Jestem pełen optymizmu. Czuję się dobrze, bo widzę, że otwiera się przede mną szansa, by znów grać w Lechii. Rozmawiałem z trenerem i wiem, jakie ma wobec mnie oczekiwania. Muszę się dobrze przygotować, bo konkurencja o miejsce w obronie jest spora, ale zamierzam zrobić wszystko, by zaprezentować się z jak najlepszej strony i wywalczyć miejsce w składzie i regularnie grać.

- Widziałem tylko kilka meczów Lechii z rundy jesiennej, ale nawet biorąc pod uwagę same liczby, to widać, że straciliśmy za dużo goli. Chcę pomóc drużynie, byśmy osiągali lepsze wyniki i poprawili pozycję w tabeli. Wszystko jest w naszych rękach. A czy będziemy grali trójką czy czwórką w defensywie to ma mniejsze znaczenie. Najważniejsze jest unikanie błędów, dobre przesuwanie się, krycie, celne wyprowadzenie piłki, ogólnie mówiąc cała organizacja gry. A liczbę obrońców można modyfikować nawet w trakcie jednego meczu, w zależności czy gra się bardziej defensywnie, czy nastawia się na atak – przekonuje Gerson.

Minione miesiące Gerson spędził na wypożyczeniu w koreańskim Gangwon. Jakie doświadczenie zebrał występując w dość egzotycznej lidze?

- Na pewno wiele się nauczyłem. Tam gra się inaczej niż w Polsce, nie ma czasu by się zatrzymać i złapać oddech, bo Koreańczycy biegają przez 90 minut. Nawet gdy wygrywają 2:0, czy 3:0, to nie grają bezpiecznie, z utrzymaniem się przy piłce, tylko cały czas biegają. Jak jest kontra, to biegnie do niej prawie cała drużyna. Koreańska liga jest wymagająca i dzięki niej zebrałem nowe doświadczenia, które będę mógł wykorzystać w trakcie gry w LOTTO Ekstraklasie
(raz / lechia.pl) 10 stycznia 2018, 20:27
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.085