Gdańsk: czwartek, 17 stycznia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

D. Krawczyk: Sytuacja finansowa klubu musi być zdrowa

17 stycznia 2018

Dariusz Krawczyk, były prezes Lechii Gdańsk, na łamach "Dziennika Bałtyckiego" odniósł się do propozycji Adama Mandziary odnośnie zamiany długu na na akcje
[fragmenty z "Dziennika Bałtyckiego"]

Dariusz Krawczyk został najsilniejszym graczem wśród akcjonariuszy mniejszościowych i głównym partnerem do rozmów dla prezesa Adama Mandziary w kwestii przyszłości spółki.

Akcjonariusz większościowy i prezes Adam Mandziara szansę na rozwój widzą jedynie w podwyższeniu kapitału spółki.

Teraz właśnie Krawczyk stał się dla nich głównym partnerem do rozmów, ale te nie będą łatwe. Podobną akcję chciał przeprowadzić Andrzej Kuchar, ale akcjonariusze mniejszościowi byli przeciw i do konwersji udziałów nie doszło. Przed walnym do podobnego zabiegu szykuje się obecny akcjonariusz większościowy. Tylko wciąż nie wiadomo kiedy walne się odbędzie. Najpierw musi być bilans finansowy przygotowany przez biegłego rewidenta.

- Mamy styczeń i nikt nie zna terminu walnego, które mogłoby zatwierdzić bilans za rok obrachunkowy, a według kodeksu handlowego bilans powinien być sporządzony do końca 2017 roku. W zeszłym roku termin był wydłużony do marca, a teraz sytuacja może być podobna. W spółce rok obrachunkowy jest sezonowy, a nie kalendarzowy, czyli to byłby stan na 30 czerwca 2017 roku - mówi Krawczyk.

- Wyniki, miejsce w tabeli, kary cyklicznie nakładane na klub świadczą za siebie. - Propozycja nie uwzględnia wszystkich dotychczasowych uprawnień akcjonariuszy mniejszościowych. Zgodzimy się na konwersję tylko wtedy, gdy sytuacja finansowa klubu będzie zdrowa.

Cały artykuł
(raz / Dziennik Bałtycki) 17 stycznia 2018, 15:59
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.074