Gdańsk: czwartek, 17 stycznia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

A. Borysiuk: Spłaciłem zaufanie, jakim mnie obdarzono

2 lutego 2018

Ariel Borysiuk po raz trzeci został piłkarzem Lechii Gdańsk. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przybliża swoje podejścia do Lechii oraz pobyt w Anglii.
Są w życiu trzy pewne rzeczy: śmierć, podatki i Borysiuk w Lechii Gdańsk. Zabawne?

ARIEL BORYSIUK (pomocnik Lechii Gdańsk): Pewnie, przecież to nic złego. Nie mam powodów, żeby się obrażać. Myślę, że na ten moment, po tym ostatnim nieudanym pół roku, transfer do Lechii to najlepsza rzecz, jaka mogła mnie spotkać. Znam wszystkich w klubie, wiem, że mogę liczyć na zaufanie, wróci pewność siebie i radość z gry. Zawsze zostawiałem kawał zdrowia dla tego zespołu i nie inaczej będzie tym razem. Powiem szczerze: gdy pojawiła się możliwość powrotu do Gdańska, nie zastanawiałem się długo.

Mają tu do pana słabość? Już po raz trzeci będzie pan grał dla Lechii.

Myślę, że po prostu za każdym razem grałem dobrze, dlatego znów otrzymałem ofertę. Pierwszy transfer to 2014 rok, po nieudanym pobycie w Rosji. Znalazłem się w pierwszym większym dołku w karierze i wtedy wyciągnięto do mnie rękę, bo innych opcji za dużo nie było. Dobrymi występami zapracowałem na transfer do Legii, więc Lechia zarobiła na mnie bardzo duże pieniądze. Można powiedzieć, że spłaciłem zaufanie, jakim mnie obdarzono. Rok temu byłem na wypożyczeniu i tamta runda również wyglądała w moim wykonaniu dobrze. Opuściłem tylko dwa mecze - z powodu kontuzji i kartek.

Lechia zawsze wyciągała do pana rękę w trudnych momentach.

Trochę tak jest. Oczywiście, jeśli nie tu, poszedłbym gdzie indziej. Natomiast biorąc pod uwagę, co działo się ze mną od sierpnia od stycznia, powrót właśnie do tego klubu był dobrą opcją.

Cała rozmowa
(raz / Przegląd Sportowy) 2 lutego 2018, 16:46
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.067