Gdańsk: niedziela, 24 marca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Boniek: Rekomendujemy Ekstraklasę z 18 klubami

14 lutego 2018

W portalu portalsport.pl pojawił się artykuł o kolejnych planach i pomysłach na powiększenie ekstraklasy do 18 klubów. Prezes PZPN, Zbigniew Boniek ma przedstawić całościową koncepcję reformy rozgrywek Ekstraklasy, 1. ligi i Pucharu Polski.
Zbigniew Boniek: - Nie chcemy niczego narzucać, ale rekomendujemy, żeby Ekstraklasa liczyła 18 zespołów i 3 drużyny spadały. W 1. lidze też jest 18 drużyn. Przy takim układzie, że 3 drużyny z Ekstraklasy spadają, to z 1. ligi 2 kluby awansowałyby bezpośrednio. Jeśli chodzi o 3. miejsce, to toczyłby się baraż między drużynami z miejsc 3-6. 3 z 6 i 4 z 5 - na boisku drużyny sklasyfikowanej wyżej w tabeli. Zwycięzcy spotkaliby się w finale - też na boisku drużyny, która była wyżej w tabeli na koniec sezonu zasadniczego.

- Proszę mi wierzyć, że PZPN przystanie również na 16, jeśli będzie taka wola klubów. Jednak wydaje mi się, więcej, jestem przekonany!, że 18 drużyn pozwoli sprzedać prawa telewizyjne za zupełnie inną cenę, niż w przypadku 16-zespołowej stawki. Przy normalnej lidze 16 drużyn to 30 kolejek, czyli tylko 240 meczów. 34 kolejki - przy stawce 18-zespołowej - to aż 306 meczów...


Cały artykuł na polsatsport.pl
(raz / lechia.gda.pl) 14 lutego 2018, 21:00
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.067