Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Brak walki, emocji, gry - Lechia przegrała z Piastem

18 lutego 2018

Biało-Zieloni wstydliwie przegrali 0:2 z Piastem Gliwice.
Początek meczu nie powalił na kolana i na składną akcję trzeba było czekać do 8 minuty. Wówczas Peszko dośrodkował wprost na głowę Flavio, ale po jego strzale piłka zatrzymała się na słupku. Niecałe 5 minut później byliśmy świadkami niedokładnego wybicia piłki przez Dusana Kuciaka, ale sytuację na szczęście uratował Gerson. Sławomir Peszko chwilę później znowu urwał się lewą stroną i dobrze dośrodkował, ale tym razem z okazji nie skorzystał Marco Paixao. Mecz wciąż nie wbijał kibiców w fotele, a gdy już pojawiał się zalążek akcji wszystko kończyło się na podaniu do skrzydła, czy do tyłu. Świetna sytuacja do zdobycia bramki pojawiła się w czasie doliczonym do pierwszej połowy, ale Lechiści koncertowo ją zepsuli będąc już w polu karnym. Wynik do „gwizdka” nie uległ zmianie.

W przerwie doszło do jednej zmiany w Lechii – Rafał Wolski zastąpił Flavio Paixao. Obraz gry pozostał jednak ten sam – wciąż nie było pomysłu, czy szybkości. Działo się tak mało, że warto wspomnieć każdą próbę – w 60 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego lekki i niegroźny strzał oddał Adam Chrzanowski. 5 minut później po niegroźnym dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym… było 1:0 dla Piasta, a do siatki trafił Czerwiński. Tego dnia nie było dobrych informacji – Lechia musiała kończyć mecz w dziesiątkę po kontuzji Rafała Wolskiego. Wynik spotkania mógł być nawet wyższy, ale Kuciak uratował Lechię w sytuacji sam na sam. Jest jednak przysłowie „co się odwlecze, to nie uciecze” – w 90 minucie Papadopulos zdobył bramkę na 2:0 dla Piasta. Tak zakończył się mecz.

LECHIA GDAŃSK – PIAST GLIWICE 0:2 (0:0)
BRAMKI: 65’ Czerwiński, 90’ Papadopulos
ŻÓŁTE KARTKI: Peszko, Stolarski – Angielski, Czerwiński

LECHIA: Kuciak – Nunes, Gerson, Chrzanowski – Stolarski, Sławczew, Łukasik (62’ Borysiuk), Mladenowić (67’ Krasić) – Flavio (46’ Wolski), Peszko, Marco
Rezerwowi: Zelenika, Milos, Vitoria, Krasić, Borysiuk, Wolski, Oliveira

PIAST: Szmatuła – Czerwiński, Pietrowski, Hateley, Angielski (77’ Papadopulos), Zivec, Konczkowski, Badia (72’ Valencia), Jodłowiec, Szcepaniak, Korun
Rezerwowi: Plach, Jagiełło, Vassiljev, Dziczek, Valencia, Rugasević, Papadopulos
(rafz / lechia.gda.pl) 18 lutego 2018, 17:25

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.