Jagiellonia - Lechia 4:1. Szósty mecz bez wygranej

23 lutego 2018

W meczu 24. kolejki Lechia Gdańsk przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 1:4. To już 6. z rzędu mecz Biało-Zielonych bez zwycięstwa.

Lechia objęła prowadzenie w 26 minucie po bramce głową Marco Paixao. Niespełna dwie minuty później wyrównał Wlazło. Na uznanie tej bramki musieliśmy czekać kilka minut, gdyż ta akcja podlegała wideo weryfikacji. W 42 minucie po błędzie Gersona swoją pierwszą bramkę w ekstraklasie zdobył Bezjak.

Na początku drugiej połowy bramkę na 3:1 zdobył Martin Pospisil. W doliczonym czasie wynik spotkania ustalił Karol Świderski.

Lechiści nie wygrali szóstego meczu z rzędu, a w 2018 roku zdobyli tylko 1 punkt w trzech meczach i są coraz bliżej miejsca spadkowego z ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 4:1 (2:1)
Wlazło 28', Bezjak 42, Pospisil 54, Świderski 92 - Marco Paixao 26

Jagiellonia: 81. Mariusz Pawełek - 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 5. Nemanja Mitrović, 12. Guilherme - 21. Przemysław Frankowski, 23. Piotr Wlazło, 6. Taras Romanczuk, 26. Martin Pospíšil (87, 22. Rafał Grzyb), 9. Arvydas Novikovas (74, 10. Dejan Lazarević) - 11. Roman Bezjak (67, 28. Karol Świderski).

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski, 30. João Nunes, 4. Gérson, 22. Filip Mladenović - 28. Flávio Paixão (68, 96. João Oliveira), 35. Daniel Łukasik (77, 6. Simeon Sławczew), 16. Ariel Borysiuk, 7. Miloš Krasić (63, 11. Grzegorz Kuświk), 21. Sławomir Peszko - 19. Marco Paixão.

żółte kartki: Bezjak - Kuświk, João Nunes, Borysiuk.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 5942.
(raz / lechia.gda.pl) 23 lutego 2018, 21:26