Gdańsk: sobota, 15 grudnia 2018
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Stokowiec: Wystawię najbardziej optymalny skład

10 marca 2018

Piotr Stokowiec na konferencji prasowej przed meczem Lechia - Legia opowiedział m.in. o pierwszych dniach jako szkoleniowca Biało-Zielonych i jakie ma nadzieje przed niedzielnym spotkaniem z mistrzem Polski.
- Nie miałem dużo czasu, by dogłębnie poznać drużynę, niemniej jednak zdążyliśmy już „dotknąć” kilku problemów, z którymi zmagała się Lechia w ostatnim czasie i postaramy się znaleźć na nie lekarstwo.

– Mam wiele wniosków po rozmowach, jakie odbyłem z zawodnikami. Mieliśmy kilka odpraw, obejrzeliśmy też wspólnie mecz Ligi Mistrzów i przy okazji był czas na dyskusje. Jestem zbudowany tym, co usłyszałem od piłkarzy. Rozmawialiśmy bardzo otwarcie i wiem, że piłkarze są świadomi swoich słabych stron, ale też zdają sobie sprawę z tego, co potrafią. To wszystko daje duże nadzieje na najbliższą przyszłość. Wiem, że czeka nas dużo pracy, ale ona jest już wykonywana. Coś pozytywnego zaczyna się dziać i chciałbym, by było to widoczne już podczas niedzielnego meczu z Legią. Na pewno będziemy chcieli grać bardziej agresywnie. To jest nam potrzebne, by szybko przerywać akcje rywala i z drugiej strony, by nie tracić łatwo piłki.

- Nie chcę zdradzać naszych tajemnic, dlatego nie będę mówić, jaki schemat taktyczny zastosujemy. Chcielibyśmy grać ofensywnie, ładnie dla oka, ale jesteśmy w takiej sytuacji, że musimy być przede wszystkim skuteczni w ofensywie i defensywie. Piękno gry musi zejść na plan dalszy, ale chcemy by drużyna walczyła, była zdeterminowana. Przyglądam się wielu aspektom, które mają wpływ na dobór taktyki, czyli motorykę i technikę poszczególnych zawodników. Co do składu, to każdy z zawodników otrzymał szansę pokazania się, żeby dać zespołowi bodziec, bo takie drużynie są potrzebne. Na pewno wybiorę najlepszą osiemnastkę meczową, jaką można wybrać i wystawię najbardziej optymalny skład. Na mecz z Legią wyjdziemy bez kompleksów i z dużą ambicją. Kibice, którzy przyjdą na stadion nie będą zawiedzeni.
(raz / lechia.pl) 10 marca 2018, 13:48
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.226