Gdańsk: niedziela, 24 marca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Egy Maulana Vikri: W Gdańsku czuję się szczęśliwy

13 marca 2018

Egy Maulana Vikri w rozmowie z "Super Expressem" opowiedział dlaczego wybrał Lechię Gdańsk.
[fragmenty]

„Super Express”: - Jaki był najważniejszy moment w twojej dotychczasowej karierze?
Egy Maulana Vikri: - Podpisanie kontraktu z Lechią i moja pierwsza konferencja prasowa w dorosłej piłce. Powiedziałem po tym wszystkim mojemu menedżerowi, że to był dla mnie wyjątkowy moment, spełnienie pierwszego marzenia jakim była gra w Europie. Lechia to mój świadomy wybór, to nie tak, że dowiedziałem się o tym klubie wczoraj. Mój agent był w kontakcie z działaczami Lechii przez około pół roku, zdążyliśmy rozpatrzeć wszystkie za i przeciw. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby czuć się w danym miejscu szczęśliwym. A tak jest od pierwszych chwil w Gdańsku. Aż zapytałem mojego menedżera, Dusana Bogdanovicia, czy wszyscy Polacy są tak życzliwi jak ci, których zdążyłem spotkać. Jestem pogodnym, otwartym człowiekiem. Dla mnie najważniejsze, aby gdzieś poczuć się dobrze. Tak jak tutaj.

- Ale nie ma co ukrywać: indonezyjski piłkarz na pewno nie marzy o grze w Polsce. Nie sądzę, żebyście tam oglądali i podziwiali akurat naszą ekstraklasę…
- Miałem dużo zapytań i ofert z klubów azjatyckich i europejskich. Pytała Benfica, pytały włoskie kluby. Przez siedem dni byłem w St-Etienne, chcieli mnie tam zatrzymać, ale… Czegoś mi tam brakowało. Nie czułem się tam jak w domu, w szatni coś do mnie mówili, a ja niczego nie rozumiałem. Po angielsku się dogadam, ale po francusku nie. Może ta bariera sprawiła, że nie byłem przekonany, czy to dobre dla mnie miejsce. Dlatego powiedziałem mojemu menedżerowi, żebyśmy zastanowili się jeszcze nad innymi ofertami. Chcę iść krok po kroku. Mam wielkie ambicje, ale jestem też bardzo młody. Chcę kiedyś trafić do wielkiego klubu, ale nie z jego akademii, a po transferze z innej drużyny. Na przykład z Lechii. Poza tym, to nie jest tak, że dla chłopaka z Indonezji polski futbol to biała plama. Miałem dość czasu, aby posprawdzać pewne rzeczy. Wiem na przykład, że w rankingu FIFA wasza reprezentacja jest na siódmym miejscu, wyżej niż niektóre potęgi jak choćby Anglia. Znam waszych piłkarzy… A pierwsze dni w Gdańsku tylko mnie utwierdziły, że dobrze wybrałem.

Cała rozmowa: Super Express
(raz / lechia.gda.pl) 13 marca 2018, 16:43
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.087