Gdańsk: poniedziałek, 21 stycznia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Komunikat prezesa Lechii Adama Mandziary

5 kwietnia 2018

Prezes Lechii Adam Mandziara opublikował na oficjalnej stronie klubu Komunikat.
W związku z pojawiającymi się doniesieniami, dotyczącymi działań w Lechii, chciałbym odnieść się do kilku spraw oraz ostatnich decyzji Zarządu Klubu.

Już na początku marca porozumieliśmy się w sprawie rezygnacji z Panią Agatą Kowalską, Panem Łukaszem Warczakiem oraz Panem Dariuszem Kowalczykiem. Od tamtej pory znamy też nowych kandydatów na te stanowiska. Zgodnie z procedurami zostaną oni powołani na Członków Rady Nadzorczej 11.04.2018 podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.


W związku z zaistniałą sytuacją, w imieniu swoim oraz pracowników Klubu, chciałbym już teraz podziękować Pani Agacie Kowalskiej, Panu Łukaszowi Warczakowi i Panu Dariuszowi Kowalczykowi za współpracę i zaangażowanie oraz życzyć powodzenia na dalszej drodze zawodowej.

Kolejna kwestia, do której chciałbym się odnieść, to temat konwersji długu wobec Akcjonariusza Większościowego na nowe akcje Spółki. Akcjonariusze Mniejszościowi wielokrotnie informowali o odrzuceniu naszej propozycji poprzez Członka Zarządu Pana Kazimierza Koniecznego, a Pan Piotr Zejer potwierdził to stanowisko oficjalnie podczas posiedzenia Rady Nadzorczej. Dlatego zamiast podwyższenia kapitału spółki, Akcjonariusz Większościowy nieodwołalnie umorzył 10 milionów złotych zobowiązania, co przełożyło się na pozytywny wynik finansowy Spółki. Wychodząc naprzeciw potrzebie w tym zakresie, z inicjatywy Klubu został dodany punkt do porządku obrad najbliższego WZA, dotyczący omówienia podwyższenia kapitału.

Przychody Klubu systematycznie zwiększają się. Sezon 2016/17 był o 28% lepszy pod kątem przychodów niż sezon 2015/16, a strata zmniejszyła się około trzykrotnie. Sprawozdanie finansowe za rok 2016/17 zostało podpisane przez Zarząd Lechii Gdańsk, w tym przez Pana Kazimierza Koniecznego oraz pozytywnie zaopiniowane przez Radę Nadzorczą, w której zasiada przedstawiciel Akcjonariuszy Mniejszościowych Pan Piotr Zejer. Obydwaj nie zgłosili żadnych uwag i zaakceptowali go bez zastrzeżeń, uprzednio konsultując swoje decyzje z własnym Biegłym Rewidentem.
(raz / lechia.pl) 5 kwietnia 2018, 10:50
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.039