Gdańsk: poniedziałek, 10 grudnia 2018

Derby Trójmiasta dla Lechii

7 kwietnia 2018

W meczu 30. kolejki Lechia Gdańsk wygrała z Arką Gdynia 4:2 (4:0). Katem rywali był strzelec trzech bramek Flavio Paixao.
Lechia wyszła na prowadzenie już w 14. minucie. Po źle wykonanym rzucie rożnym przez Arkę gospodarze ruszyli z kontrą. Po wrzutce z prawej strony Sławomira Peszki uderzenie głową Lukasa Haraslina odbił bramkarz Pavel Steinbors, jednak wobec dobitki Flavio Paixao był bez szans.

Jedenaście minut później było już 2:0 po bramce Peszki, który dopadł do piłki odbitej przez obrońców i uderzeniem w dolny róg pokonał golkipera Arki.

W 29. minucie Lechia prowadziła już 3:0. Po faulu w polu karnym Andrija Bogdanowa na Haraslinie sędzia "11", którą skutecznym egzekutorem był Flavio.

Dziesięć minut później biało-zieloni wygrywali już różnicą czterech goli. Po zagraniu Lipskiego i główce Paixao. Było to trzecie trafienie Portugalczyk w tym spotkaniu.

Na początku drugiej połowy spiker powitał na trybunach byłego napastnika Lechii Jerzego Kruszczyńskiego, który w sezonie 1983/84 ustrzelił hat-tricki w meczach z Arką wygranych przez gdańszczan 3:0 i 4:1.

Na trybunach kibice zaprezentowali okolicznościową sektorówkę odpalając także race.W 66. minucie do siatki trafiła Arka. Gruziński skrzydłowy Lukas Zarandia minął dwóch rywali i strzałem z ostrego kąta w tzw. krótki róg pokonał Dusana Kuciaka.

W 75. minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili nasi rywale. Po mocnym uderzeniu z dystansu Michała Nalepy do piłki odbitej przez Kuciaka dopadł Damian Zbozień głową posłał ją nad bramką!

W doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z wolnego Mateusza Szwocha meksykański napastnik Arki Enrique Esqueda strzałem głową ustalił wynik końcowy

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 4:2 (4:0)
F. Paixao 14’,29’ (k), 40’, S. Peszko 25’ - L. Zarandia 66', E. Esqueda 90+8'

Lechia: Kuciak - Stolarski, Vitoria, Nalepa, Wawrzyniak (63' Milos) - Łukasik, Sławczew - Haraslin (79' Nunes), Lipski, Peszko (67' Krasić) - F. Paixao
Rezerwowi: Zelenika - Borysiuk, Żukowski, Nunes, Oliveira.

Arka:Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Helstrup, Marciniak - Zarandia, Bogdanow (46' Esqueda) , Nalepa (84' Kun), Piesio (46' Marcus) - Szwoch - Jankowski.
Rezerwowi: Pilarz - Socha, Sołdecki, Jurado.

Sędziowie: Kwiatkowski oraz Listkiewicz, Pierściński.
Żółte kartki: Peszko
Widzów: 22 871.