Gdańsk: środa, 24 kwietnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Lipski: od początku musimy dominować nad rywalem

7 kwietnia 2018

- Pierwsza połowa była prawie idealna. Z drugiej strony druga 45. minut pokazała, że nie ma co się zachwycać bo jeszcze jest sporo do poprawy - powiedział po meczu z Arką pomocnik Lechii Patryk Lipski.
To było ważne zwycięstwo, zwłaszcza że nie wygraliście od dobrych kilku miesięcy?

Patryk Lipski: Ważne zwycięstwo bo nie wygraliśmy od kilkunastu meczów. Trochę zapomnieliśmy jak smakuje zwycięstwo. Dlatego cieszymy się dzisiaj, ale już koncentrujemy się na następnym meczu z Arką. Myślę że drużyna zasługuje na pochwałę

Pierwsze 45. minut to chyba najlepsza połowa w całym sezonie?

Lipski: Nie często zdarza się wygrywać po pierwszych 45. minutach cztery do zera. To pokazało, że musimy iść tą drogą, żeby od początku dominować nad rywalem, bo jak pokazał ten sezon i nasze dotychczasowe mecze, pierwsze bramki ustawiają mecz. Pierwsza połowa była prawie idealna. Z drugiej strony drugie 45. minut pokazało, że nie ma co się zachwycać, bo jeszcze jest sporo do poprawy.

W drugiej połowie mieliście zagrać spokojniej, bardziej defensywnie? Czy takie były założenia
przed tą połową?


Lipski: Powtarzaliśmy sobie, że zapominamy o wyniku, że jest zero do zera. A jednak jakoś sobie ustawiliśmy w głowie, że musimy się cofnąć i to był błąd, bo już Arka kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku. W konsekwencji zdołała strzelić dwa gole. Nauczka z tego meczu jest taka, że po strzelonej bramce trzeba iść za ciosem

Zaliczyłeś dwie asysty. Ten mecz możesz chyba zaliczyć do bardzo udanych?

Lipski:W mojej grze jest jeszcze dużo do poprawy. Cieszę się, że zagrałem trzeci mecz z rzędu cały i że z siłami jest wszystko OK.

Dzisiejsza gra wyglądała zupełnie inaczej od tej z poprzednich meczów.

Lipski: Na pewno widać w naszej grze rękę nowego trenera. No i widać, że to jest fachowiec. Czujemy to na treningach, na których uczymy się nowych rzeczy. Myślę, że również przygotowanie fizyczne będzie z meczu na mecz coraz lepsze. Trenujemy naprawdę mocno. Mi osobiście bardzo to pasuje, bo wiem, że jeśli na treningach będziemy mocno trenować to na meczu będzie łatwiej.

Odetchnęliście z ulgą po tym wygranym meczu?

Lipski: Tak oczywiście. Tej pewności siebie ostatnio trochę brakowało. Mam nadzieje, że ten mecz będzie takim przełamaniem, które pozwoli nam uwierzyć, że potrafimy grać w piłkę.

W przyszły piątek o godz. 18 zagracie znowu z Arką, to dobrze?

Lipski: Myślę, że w porządku i zdążymy się zregenerwać. Wiem, że Arka grała mecz z Korona Kielce, wiec kolejny mecz z Arka za tydzień będzie dobra okazją do tego, żeby udowodnić dominacje nad drużyną z Gdyni, po takiej samej przerwie.


Pełna Wypowiedź Patryka Lipskiego po meczu (AUDIO)


Mateusz Błażewicz
(mb / lechia.gda.pl) 7 kwietnia 2018, 23:37
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.078