Gdańsk: środa, 20 lutego 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

D. Łukasik: wracamy na właściwe tory

14 kwietnia 2018

Sześć dni, dwa zwycięstwa derbowe, dziewięć punktów. Tak można grać!
Daniel Łukasik: - Tym bardziej cieszy zwycięstwo, że odwróciliśmy wynik, a wiemy, że Arka dobrze prezentowała się u siebie. W końcu pokonała u siebie Legie Warszawa. Przegrywaliśmy, my jednak potrafiliśmy ten wynik odwrócić i przechylić szale zwycięstwa na naszą korzyć.

Początek spotkania niekorzystny. Rzut karny i stracona bramka

Łukasik: - Wiele osób mówiło przed tym spotkaniem, że to będzie inny mecz. Zresztą Liga Mistrzów pokazała, że mecz meczowi nie jest równy. Ten mecz tak samo był inny. Druga połowa nie była za dobra, ale to są derby i najważniejsze było zwycięstwo.

W czym tkwi patent na wygrywanie derbów?

Łukasik: - Właściwie to nie wiem, ale dzisiaj tak się zastanawiałem i okazuje się, że jeszcze w żadnym meczu derbowym, który zagrałem jeszcze nie wygrałem. Może to ja jestem tym talizmanem [śmiech]. Ale myślę, ze drużyna wraca na właściwe tory i teraz musimy odnieść jak najwięcej zwycięstw, no i budować swój styl na przyszły sezon.

Po takich dwóch zwycięstwach łatwiej będzie walczyć o utrzymanie w grupie spadkowej?

Łukasik: - Mecze o tego typu stawkę to jest zupełnie inna presja. Mało kto z nas grał takie mecze. Ale my koncentrujemy się na sobie. Od zwycięstwa zaczęliśmy rundę finałową i oby tak dalej.

Według Ciebie bardziej ten mecz wygraliście piłkarsko czy go wywalczyliście?

Łukasik: - W pierwszej połowie próbowaliśmy grać w piłkę. Niektóre akcje były fajne, niektóre miały zalążek w obronie. Niektóre udało się zakończyć strzałem. W drugiej połowie było więcej w piłki w powietrzu wiec, tej walki też było więcej.

Sędzia pokazał 11 żółtych kartek. One Was studziły, czy może jednak nakręcały?

Łukasik: - Ja się bałem tej drugiej kartki. Trener w trakcie meczu nas uspokajał. Mimo wszystko myślę, że sędzia bardzo dobrze sędziował ten mecz. Dobrze, że nikt nie dostał głupiej żółtej kartki. Wiadomo, to są derby i ta agresja jest potrzebna.

Starczy tej determinacji na inne drużyny?

Łukasik: - Myślę, że tak. Wracamy na właściwe tory, ale z pokorą przygotowujemy się do kolejnych meczów.


Cała pomeczowa wypowiedź Daniela Łukasika (AUDIO)

Mateusz Błażewicz
(mb / lechia.gda.pl) 14 kwietnia 2018, 09:49
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.073