Gdańsk: sobota, 20 kwietnia 2024

Bez bramek w meczu z Cracovią

23 kwietnia 2018

Lechia zremisowała z "Pasami" 0:0 i nie zmieniła swojej sytuacji w tabeli.

Początek meczu należał do tych z gatunku spokojnych. Poza kilkoma szybszymi podaniami do przodu Lechii i dwoma rzutami rożnymi Cracovii nie działo się nic wielkiego. Było tak aż do 14 minuty, gdy wydawało się, że bramkę dla Lechii zdobył Flavio Paixao! Po atomowym uderzeniu Borysiuka pozostało mu jedynie wbić piłkę do siatki. Radość niestety została szybko cofnięta, gdyż po użyciu systemu VAR sędzia dopatrzył się spalonego. Po tej sytuacji mecz stał się dość wyrównany – obie ekipy starały się atakować głównie z kontrataku, a najgroźniejsze po obu stronach okazywały się dośrodkowania ze stałych fragmentów gry. Do końca pierwszej połowy nie było już więcej wartych odnotowania sytuacji – zakończyła się wynikiem 0:0.

Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Dopiero po 10 minutach byliśmy świadkami ciekawszej sytuacji – niestety Peszko będąc w polu karnym nie znalazł sposobu ba dobre uderzenie w piłkę i zdobycie bramki. Trener Stokowiec w 61 minucie zdecydował się na bardziej ofensywne ustawienie z Oliveirą w miejsce Nunesa. Kilka minut później Lechia była o włos od bramki, ale niestety Haraslin po indywidualnej akcji i wyjściu na czystą pozycję oddal zbyt mocny strzał. W 79 minucie Steven Vitoria powinien dostać duży prezent od kolegów za uratowanie Lechii przed utratą bramki poprzez wygarnięcie piłki spod nóg Piątka. Chwilę później znów Sławek Peszko nie wykorzystał dobrej sytuacji. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie – Lechia zremisowała z Cracovią 0:0.

LECHIA GDAŃSK – CRACOVIA 0:0
ŻÓŁTE KARTKI: Nalepa, Oliveira – Zenjov, Pestka

LECHIA: Zelenika – Nunes (61’ Oliveira), Vitoria, Nalepa, Wawrzyniak (77’ Mladenović) – Borysiuk, Sławczew – Haraslin (84’ Krasić), Lipski, Peszko – Flavio
Rezerwowi: Woźniak, Krasić, Chrzanowski, Mladenović, Żukowski, Schikowski, Oliveira

CRACOVIA: Pesković – Covilo, Culina (69’ Rakels), Dimun, Zenjov (69’ Wdowiak, Hernandez, Pestka, Helik, Ferraresso, Piątek (87’ Brok-Madsen)
Rezerwowi: Wilk, Fink, Wdowiak, Deja, Drewniak, Brok – Madsen, Rakels
(rafz / lechia.gda.pl) 23 kwietnia 2018, 19:53