Gdańsk: czwartek, 16 sierpnia 2018

Śląsk - Lechia 3:1. Porażka w meczu przyjaźni

30 kwietnia 2018

W meczu 33. kolejki Lechia Gdańsk przegrała we Wrocławiu ze Śląskiem 1:3. Honorową bramkę dla Lechii zdobył Sławomir Peszko.
Lechia przegrywała już 0:2. Pierwszą bramkę Biało-Zieloni stracili po rzucie karnym wykonywanym przez Marcina Robaka, który zdobył gola nr 100 w ekstraklasie.

Kilka minut później wynik na 2:0 podwyższył były piłkarz Lechii Jakub Kosecki. Kontaktową bramkę zdobył Sławomir Peszko. Tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę bramkę na 3:1 zdobył ponownie Kosecki.

W drugiej połowie Lechia miała okazje na kolejne bramki, ale zabrakło skuteczności pod bramką Słowika.
Wydawało się, że sędzia Gil podyktuje dla Lechii rzut karny, ale po wideoweryfikacji decyzja została cofnięta, z uwagi że piłka kilkanaście sekund wcześniej opuściła końcową linię boiska.

Po trzech meczach bez porażki drużyna Piotr Stokowca przegrała. Szansę na rehabilitację Biało-Zieloni będą mieli w najbliższym piątek, kiedy to podejmą w Gdansku Termalikę Nieciecza.

ŚLĄSK WROCŁAW - LECHIA GDAŃSK 3:1 (3:1)
Robak 26k, Kosecki 30, 45 - Peszko 37

Śląsk: 27. Jakub Słowik - 30. Kamil Dankowski, 3. Piotr Celeban, 32. Igors Tarasovs, 11. Mateusz Cholewiak - 7. Jakub Kosecki (88, 19. Mateusz Lewandowski), 21. Tim Rieder (74, 8. Dragoljub Srnić), 5. Augusto, 6. Michał Chrapek (81, 10. Kamil Vacek), 16. Róbert Pich - 9. Marcin Robak.

Lechia: 1. Dušan Kuciak - 41. Paweł Stolarski, 25. Michał Nalepa, 16. Ariel Borysiuk, 22. Filip Mladenović (86, 20. Adam Chrzanowski) - 17. Lukáš Haraslín (55, 96. João Oliveira), 9. Patryk Lipski, 35. Daniel Łukasik (68, 7. Miloš Krasić), 6. Simeon Sławczew, 21. Sławomir Peszko - 28. Flávio Paixão.

żółte kartki: Rieder, Pich, Chrapek, Kosecki - Lipski, Stolarski, Oliveira, Peszko.

sędziował: Paweł Gil (Lublin).
widzów: 14 314.
(raz / lechia.gda.pl) 30 kwietnia 2018, 19:53

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.