Gdańsk: środa, 23 stycznia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

K. Piątek: Liczę, że obie drużyny zdołają się utrzymać

2 maja 2018

Karol Piątek jest piłkarzem, który w trakcie swojej kariery grał zarówno w Lechii Gdańsk, jak i Termalice Nieciecza. Na łamach Trojmiasto.pl mówi, że chciałby aby w ekstraklasie utrzymały się obie drużyny.
[fragmenty]

Karol Piątek:
Nieciecza to bardzo mała miejscowość. Kiedy ja tam grałem, większość zawodników mieszkała w Tarnowie lub Krakowie i teraz jest tak samo. W samej miejscowości wykonywaliśmy po prostu swoją pracę, ale każdy z nas dawał z siebie to procent. Wtedy jeszcze nie było takiego ładnego obiektu i wymarzonych warunków, ale jeśli jesteś zawodowcem, musisz wykonywać swoje obowiązki, nie patrząc na to, czy twój stadion ma dwa czy 20 tys. krzesełek. Daleki jestem też od wyszukiwania w głowie śmiesznych sytuacji związanych z grą w małej miejscowości. Bardzo szanuję klub z Niecieczy i nie powiem o nim złego słowa.

Jestem przy tym pewien, że nawet jeśli Termalica spadłaby z ekstraklasy, to w klubie nie dojdzie do nerwowych ruchów. Pan Witkowski to człowiek z pasją. Pieniądze w piłkę inwestowało bowiem wielu ludzi, ale to właśnie wkładanie pasji i serca jest tym, co odróżnia udane przedsięwzięcia od nieudanych. Trzeba doceniać takich ludzi. W Niecieczy jest teraz stadion, baza treningowa i dobre warunki. Gdyby ten zespół miał grać w pierwszej lidze, to podejrzewam, że chciałby po prostu szybko, sportowo postarać się o awans. Nie dzielmy jednak skóry na niedźwiedziu, bo gra o utrzymanie wciąż się toczy.

Mam biało-zieloną krew, ale liczę, że obu drużynom uda się utrzymać. Sam wprawdzie raczej nie pojawię się na trybunach, bo pochłania mnie moja nowa praca. Lubię sobie w spokoju usiąść przed telewizorem i analizować grę, a na stadionie, przy wielu znajomych, często nie mam takiej możliwości. Swoje obserwacje mogę też przekazywać dzieciom, które trenują w mojej akademii. Nie sądziłem, że złapię aż tak dużego bakcyla, ale razem z Pawłem Buzałą możemy dzielić się swoim doświadczeniem. Wciąż jesteśmy przy piłce i stale się rozwijamy. Mam nadzieję, że satysfakcja z tej pracy będzie stale rosła i że kiedyś, patrząc na swoich wychowanków, będziemy mogli pomyśleć - o, ten chłopak zaczynał u mnie.

Cały artykuł na Trojmiasto.pl
(raz / Trojmiasto.pl) 2 maja 2018, 20:58
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.103