Gdańsk: czwartek, 24 maja 2018
Lechia Gdańsk - serwis lechia.gda.pl

Kolejna porażka...

4 maja 2018

Lechia Gdańsk zaliczyła kolejny katastrofalny mecz i przegrała z Bruk-Bet Termaliką 0:1.
Lechiści od samego początku starali się atakować, lecz często brakowało dokładności w dośrodkowaniach, lub strzałach. Sławczew miał idealna okazję w 10 minucie, lecz fatalnie spudłował. Bardzo aktywny w pierwszych minutach był również, co nie dziwi, Joao Oliveira. Portugalczyk Dorze zaprezentował się chociażby w 23 minucie, gdy ładnie minął obrońcę w polu karnym. Zabrakło niestety dobrego wykończenia zarówno jemu, jak i Stolarskiemu, który starał się trafić w piłkę dobijając strzał. W 28 minucie w akcji widzieliśmy z kolei Patryka Lipskiego, lecz i jemu po dobrym zwodzie zabrakło wykończenia. Goście postraszyli chwilę później, ale na szczęście po uderzeniu z dystansu piłka uderzyła w słupek. Reszta pierwszej połowy nie przyniosła więcej emocji i na tablicy widniał wynik 0:0.

W drugiej części gry na groźną sytuację czekaliśmy aż do 54 minuty, gdy oglądaliśmy nieuznany ze gol dla Bruk-Betu. Sędzia Marciniak odgwizdał spalonego. Później przez wiele minut byliśmy świadkami niedokładności, braku pomysłu i fauli. Taki obraz gry ewidentnie nie podobał się kibicom, którzy dawali temu jasny sygnał. Kolejne minuty wciąż nie przynosiły nic pozytywnego, a w 74 minucie stało się najgorsze, Vladislavs Gutkovskis wykorzystał dobre dośrodkowanie prawego skrzydła i wyprowadził drużynę z Niecieczy na prowadzenie. Chwilę później mogło już być 0:2 ale napastnik Niecieczan pomylił się w sytuacji sam na sam. Nic się już nie zmieniło do końca meczu. Biało-Zieloni przegrali z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 0:1.

LECHIA GDAŃSK – BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 0:1 (0:0)
BRAMKI: Gutkovskis 74’
ŻÓŁTE KARTKI: Chrzanowski, Sławczew - Grzelak

LECHIA: Kuciak – Stolarski, Vitoria, Nalepa, Chrzanowski (83’ Madenović) – Łukasik, Sławczew – Oliveira (58’ Haraslin), Lipski (68’ Krasić), Peszko – Flavio
Rezerwowi: Zelenika, Krasić, Borysiuk, Haraslin, Mladenović, Augustyn, Nunes

BRUK-BET: Trela – Matei, Kupczak, Putiwcew, Grzelak, Jovanović, Pawłowski, Stefanik (88’ Maksimienko), Piątek, Purece (36’ Śpiączka), Gutkovskis (81’ Guba)
Rezerwowi: Mucha, Toivivio, Maksimenko, Guba, Śpiączka, Kvantalini, Szarek
(rafz / lechia.gda.pl) 4 maja 2018, 22:24

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.