Gdańsk: sobota, 23 lutego 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Lechia zlikwidowała rezerwy. Juniorzy spadają z CLJ?

14 maja 2018

Lechia przed dwoma laty zlikwidowała rezerwy mając na uwadze walkę w Centralnej Lidze Juniorów. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnym sezonie Biało-Zieloni nie będą grać w rozgrywkach CLJ.
W czerwcu 2016 r. ówczesny trener Lechii Piotr Nowak tak mówił o likwidacji drużyny rezerw:
- Pojawiły się różne głosy o słuszności tej decyzji. Prawda jest taka, że gra w III-ligowych rezerwach dla piłkarzy, którzy nie mieścili się w pierwszym składzie, nie była żadnym wyzwaniem. Razem ze Sławkiem Wojciechowskim, Jarosławem Bieniukiem [pełnomocnik zarządu ds. sportowych] oraz prezesem Mandziarą doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie jeśli skupimy się na Centralnej Lidze Juniorów. Chcemy wygrać te rozgrywki. Jesteśmy w stanie zdobyć mistrzostwo. Byłby to duży prestiż dla klubu i potwierdzenie sensu pracy z młodzieżą.

Wypowiedź Nowaka o likwidacji rezerw

Juniorzy Lechii Centralnej Ligi Juniorów nie zwojowali. W sezonie 2016/17 zajęli 7. miejsce. W kolejnym sezonie mieli za zadanie zająć miejsca 1-6, gdyż te gwarantowały udział w kolejnym sezonie w rozgrywkach CLJ (już bez podział na grupy wschodnia i zachodnia). W sobotę lechiści przegrali z Wartą Poznań 1:2 i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek tracą 8 punktów do szóstego miejsca.

W sezonie 2017/18 na boiskach ekstraklasy wystąpił tylko jeden junior (poza Adamem Chrzanowski) Mateusz Żukowski z symboliczną minutą przeciwko Sandecji.

27. Kolejka Centralnej Ligi Juniorów Starszych, Grupa Zachodnia (U-19)
Warta Poznań - Lechia Gdańsk 2:1 (0:1)

Bramka dla Lechii: Dawid Wasilewski

Lechia (skład wyjściowy): Leszczyński - Kobryń, Zaręba, Lisiecki, Brzozowski - Kaczorowski, Wasilewski, Sopoćko, Zezula, Włodarczyk, Rynkowski

W meczowej osiemnastce znaleźli się także: Chomicz - Rycewicz, Szukiełowicz, Kuźniarski, Trochowski

Trenerzy: Tomasz Unton, Paweł Pęczak i Piotr Opuszewicz
(raz / lechia.gda.pl) 14 maja 2018, 20:48
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.034