Gdańsk: poniedziałek, 25 maja 2020
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Oświadczenie "Lwów Północy" w sprawie słów A.Mandziary!

23 maja 2018

Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk "Lwy Północy" wydało w środę oświadczenie w nawiązaniu do słów prezes klubu Adama Mandziary na portalu Trojmiasto.pl
Treść słów prezesa Mandziary: Wszystkie zakresy umowy pomiędzy Lechią Gdańsk S.A. a Stowarzyszeniem Lwy Północy zostały ustalone z przedstawicielem Lwów: Piotrem Zejerem i przez zarząd Lechii zostały zaakceptowane. Całkowita kwota umowy, wspierającej działania stowarzyszenia, została ustalona na poziomie 400 tysięcy złotych za ostatni sezon. Nie rozumiemy absolutnie, dlaczego Piotr Zejer do tego czasu blokuje finalne zawarcie umowy.


Oświadczenie SKLG "Lwy Północy"

W nawiązaniu do słów Adama Mandziary zawartych w wywiadzie dla portalu Trójmiasto.pl z dnia 22.05.2018 r., oświadczamy:

· Ostatnie trzyletnie porozumienie między Klubem a Stowarzyszeniem zakończyło się 23 lipca 2017 r.,
a rozmowy dotyczące kolejnego porozumienia zostały zainicjowane przez Klub
w październiku 2017 r.

· Nie wiemy, z czego wynika kwota 400 tysięcy zł, którą podał w wywiadzie A. Mandziara. Nie było i nie ma żadnej - nawet roboczej - wersji porozumienia. Zarówno pieniędzmi, jak
i porozumieniem nie jesteśmy zainteresowani.

· Skoro mowa o pieniądzach na działania Stowarzyszenia: żadne środki z dotychczasowych porozumień nie stanowiły korzyści majątkowej Stowarzyszenia. Klub płacił za bilety na mecze wyjazdowe bezpośrednio klubom piłkarskim gospodarzy. Mało tego, kary za oprawy były płacone ze środków Stowarzyszenia. Szczegóły umowy w tym zakresie zamieszczamy pod treścią oświadczenia.

· Na przełomie listopada i grudnia informowaliśmy Adama Mandziarę, że nie jest możliwe podpisanie porozumienia bez ustalenia drogi do poprawy sytuacji Klubu. Stowarzyszenie wraz z Akcjonariuszami Mniejszościowymi wielokrotnie przedstawiało propozycję współpracy
z Klubem, m.in. w celu poprawienia wzajemnych relacji, sposobu zarządzania, naprawy kondycji finansowej. Niestety, wszelkie propozycje pozostały do dnia dzisiejszego bez odpowiedzi ze strony pana Mandziary oraz Zarządu, co rozumiemy jako odrzucenie jakiejkolwiek chęci porozumienia.

Wobec powyższego, słowa Adama Mandziary uważamy za manipulację, a zarzuty postawione Prezesowi Stowarzyszenia - Piotrowi Zejerowi za kłamliwe i bezpodstawne. Danie kibicom iluzorycznego poczucia, jakoby Stowarzyszenie miałoby otrzymać dla siebie kwotę 400 tysięcy zł, można przyrównać do tak wiarygodnych informacji, jak:

bezwarunkowe umorzenie 10 mln długu,
brak zaległości finansowych względem piłkarzy,
deklaracje, że Klub nie zostanie ukarany a tymczasem, jest karany finansowo, podlega dozorowi oraz otrzymuje kary w formie ujemnych punktów,
sumienne prowadzenie budżetu - tworzonego na kolanie i stale powiększającego zadłużenie,
walkę o najwyższe cele,
budowanie potencjału pierwszej drużyny - poprzez likwidację drużyny rezerw,
zatrudnianie profesjonalistów, którzy likwidują wysepki klubowe,
inwestowanie pieniędzy, poprzez ich pożyczanie,
i inne …

Stoimy na stanowisku, że w każdej normalnie funkcjonującej spółce Prezes, gdy - dysponując jednym z największych budżetów w lidze - doprowadził do najgorszego wyniku w historii ostatnich lat, powinien podać się do dymisji.

W przypadku dodatkowych pytań pozostajemy do dyspozycji na spotkaniach Stowarzyszenia z kibicami.

SKLG – Lwy Północy
(raz / Stowarzyszenie Lwy Północy) 23 maja 2018, 18:35
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2020. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.084