Gdańsk: poniedziałek, 24 czerwca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

A. Mandziara: Szukamy bramkarza i napastnika

29 maja 2018

Prezes Lechii Gdańsk Adam Mandziara w rozmowie z Radiem Gdańsk odniósł się m.in. do planów transferowych Biało-Zielonych i budowy drużyny na nowe sezon.
[fragmenty]

Jakie są korzyści dla Lechii z ponownego powołania drugiej drużyny?

Adam Mandziara: - Przede wszystkim będziemy mieli zespół, który regularnie będzie grał w IV lidze. Druga korzyść to fakt, że juniorzy, którzy nie mogą grać na najwyższym poziomie juniorskim, będą mogli w niej pokazywać swoje możliwości.

A kto grać będzie w pierwszej drużynie? Ilu zawodników pozostanie z drużyną i ilu wzmocnień możemy się spodziewać?

- Mamy kadrę około 25 zawodników, w tym 2-3 kontuzjowanych. Wzmocnimy ją maksymalnie trzema, czterema transferami tak, żeby docelowo miała 26 piłkarzy. Przekaz trenera jest taki, że każdy zawodnik 12 czerwca ma być gotowy do treningu. Jeśli ktoś tego zadania nie spełni, to będzie miał z tego powodu problemy.

Gdzie szukacie wzmocnień?

- Szukamy drugiego bramkarza, konkurencji dla Kuciaka. Potrzebujemy też napastnika, który zabezpieczy parę bramek, jak wcześniej Marco Paixao. Lewa i prawa strona ofensywy też powinna zostać wzmocniona.

Z perspektywy finansów Lechia zajęła trzecie miejsce w rozgrywkach. Z tego jest Pan zadowolony? Chociaż oczywiście były zaległości i długi, o których Pan mówił.

Długi aktualnie mamy tylko względem właściciela. Możemy z tym spokojnie żyć. Cały czas istnieje opcja powiększenia kapitału, ale to osobny temat. Jeśli chodzi o trzecie miejsce w Deloitte, to pokazuje ono, że sytuacja nie jest tak zła, jak mówi o tym wiele osób. Jeszcze cztery lata temu wyglądało to zupełnie inaczej – dochody wynosiły dwadzieścia pięć milionów. Teraz mamy czterdzieści pięć.

Z drużyny odeszło kilku piłkarzy o znaczących kontraktach. Czy to znaczy, że te pieniądze zostały „uwolnione” i dzięki temu macie większe pole manewru?

Dokładnie tak.

Na ostatnim spotkaniu kibice bardzo nieparlamentarnie Pana pożegnali. Czy z tego coś wynika?

Każdy o coś walczy. Jesteśmy otwarci dla kibiców, na każde rozmowy z kibicami.

Patrząc na ostatnie mecze drużyny trenera Stokowca, jest Pan zadowolony z jego pracy?

Najważniejsze, że cel został zrealizowany. Lechia Gdańsk zagra w przyszłym roku w ekstraklasie. Trener Stokowiec włożył w to mnóstwo pracy. Myślę, że mamy teraz bazę pod przygotowania na następny sezon.

Cała rozmowa na RadioGdansk.pl
(raz / Radio Gdańsk) 29 maja 2018, 22:26
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.014