Gdańsk: piątek, 22 lutego 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

J. Arak: W Mielcu jest fajny klimat dla piłki

21 czerwca 2018

Jakub Arak rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w Stali Mielec. Napastnik w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" opowiada m.in. o pobycie w I-ligowym klubie.
Stal to specyficzny klub. Piłkarze, którzy tam przychodzą notują duży progres formy. Jak to wytłumaczyć?

Jakub Arak: W Mielcu jest fajny klimat dla piłki. Na ścianach klubowych gabinetów da się odczuć bogatą historię Stali. To przecież dwukrotny mistrz Polski. Kiedyś do Mielca przyjeżdżały najlepsze polskie drużyny. Mielec jest idealnym miastem do gry w piłkę. Nie jest ani za duże, ani za małe. Nie ma tam zbyt wielu atrakcji, dlatego mielczanie tak żyją piłką. Cała uwaga skupiona jest na Stali. Może na tym polega specyfika tego klubu? Mają też bardzo dobrą bazę treningową. W grudniu oddali do dyspozycji nowoczesne boisko ze sztuczną murawą. Do tego inne boiska, kameralny, ale spełniający wszystkie wymogi licencyjne stadion. Są dobre warunki do pracy, to główny powód tego, dlaczego tylu zawodników notuje w Stali progres formy.

Jakim trenerem jest Zbigniew Smółka?

Nie dziwię się, że trafił do ekstraklasy. Moim zdaniem to jeden z lepszych trenerów na rynku. Arka wykonała bardzo dobry ruch. Trenerowi życzę jak najlepiej, bo bardzo go cenię, ale trzeba pamiętać, że będziemy teraz po dwóch stronach barykady. I każdy z nas będzie walczył w derbach Trójmiasta o swoje. W tej chwili myślę o optymalnym przygotowaniu do nowego sezonu, nie mniej im bliżej derbów, tym częściej moje myśli krążyć będą wokół derbów, tym bardziej, że Arkę prowadzi trener Smółka. Zdążyłem poznać specyfikę derbów. Pamiętam co się działo przed derbami rozegranymi jesienią w Gdyni.

Lechia ma problem z napastnikami. Odchodzą Marco Paixao i Grzegorz Kuświk. W tym upatruje pan swojej szansy na grę?

Nie zastanawiam się nad tym, bo decyzje i tak podejmuje trener. Ja skupiam się na pracy, tylko w ten sposób przekonam trenera, że warto dać mi szansę. Co będzie w lidze, tego nie wie nikt, do startu ligi jeszcze dużo czasu.

Cały wywiad
(raz / Przegląd Sportowy) 21 czerwca 2018, 08:42
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.025