Gdańsk: sobota, 23 lutego 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

L. Haraslin: Będę grał tam gdzie wystawi mnie trener

1 lipca 2018

Lukas Haraslin strzelił bramkę w sparingu z Chojniczanką. Skrzydłowy podsumowuje spotkanie, jak i okres przygotowawczy spędzony w Cetniewie.
Za Wami pierwszy letni obóz, na którym ciężko pracowaliście. Ostatnie dni były dla Ciebie trudne?

- Na każdym zgrupowaniu nie jest łatwo, jest to wymagający czas, ale jak się wytrzyma, to później jest łatwiej. Uważam, że jest to bardzo dobra forma przygotowań do sezonu. Pozwala to także nam się lepiej poznać.

Udało Ci się wpisać na listę strzelców w spotkaniu przeciwko Chojniczance. Zakładasz sobie przed sezonem jakąś konkretną liczbę zdobytych bramek czy zanotowanych asyst?

- Mam swoje plany na nadchodzący sezon, ale nie chcę o nich mówić, to moje cele. Pierwszeństwo jednak zawsze ma drużyna, by jej pomagać, a później będzie czas na oceny indywidualne.

W pierwszym letnim sparingu trener Stokowiec postanowił Cię sprawdzić na lewej stronie obrony. Jak czujesz się na tej pozycji?

- Gra w roli wahadłowego to dla mnie nic nowego, ale gra w obronie to już ciężej, bo to byłaby nowa pozycja. Jestem nominalnym skrzydłowym, ale będę grał tam, gdzie mnie wystawi trener, prezentując się najlepiej, jak umiem.

W kadrze Lechii na zgrupowanie w Cetniewie znalazło się wielu młodych zawodników, takich jak Maciej Woźniak, Rafał Kobryń, Mateusz Żukowski, Egy Maulana Vikri, czy Mateusz Sopoćko. Jak wyglądało Twoje wejście do drużyny, co było najtrudniejsze?

- Na początku miałem trochę trudniej, byłem młodym zawodnikiem z zagranicy. Nie miałem okazji poznać drużyny, bo dołączyłem do niej, gdy wróciła dopiero z obozu. Zacząłem grać w drugim zespole, a trenowałem z pierwszym. Szansę występu otrzymałem po miesiącu pracy, dobrze ją wykorzystałem i cały czas jestem częścią tej drużyny.
(raz / lechia.pl) 1 lipca 2018, 10:39
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.053