Gdańsk: poniedziałek, 22 kwietnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

J. Melaniuk: Wszystkie transfery są robione z głową

18 lipca 2018

Lechia w letnim okienku transferowym pozyskała z zewnątrz tylko dwóch piłkarzy. O najbliższych planach i strategii opowiada na łamach Trojmiasto.pl Janusz Melaniuk, dyrektor techniczny gdańskiego klubu.
Nowymi twarzami w zespole Piotra Stokowca są Jarosław Kubicki (poprzednio Zagłębie Lubin) i Zlatan Alomerović (Korona Kielce). Kibice przed rozpoczęciem sezonu nie powinni się spodziewać nowych twarzy.

- Letnie okno transferowe jest otwarte do końca sierpnia. Dlatego nie spieszymy się, do inauguracji ekstraklasy nic raczej się nie wydarzy, tak jeśli chodzi o pozyskanie nowych zawodników, jak i rozstania z dotychczasowymi. Jednak nie wykluczamy, że później ktoś z aktualnej kadry może trafić na wypożyczenia - mówi dla Trojmiasto.pl Janusz Melaniuk, dyrektor techniczny Lechii.

- Transfer jest wynikiem dyskusji rekomendowanej propozycji przez skautów pomiędzy zarządem klubu i trenerem pierwszej drużyny. Na każdej pozycji mamy wytypowanych po 3-5 zawodników, tak doświadczonych jak i młodych. Każdego z nich przed pozyskaniem staramy się zobaczyć w grze na żywo. To nasz priorytet. Niekiedy zdarzają się jednak okazje. Wówczas taki zawodnik jest oceniany na przykład na podstawie programów skautingowych, które z roku na rok są coraz bardziej rozbudowane. Można analizować piłkarzy nawet pod kątem poszczególnych elementów jak: gra głową, prawą czy lewą nogą... Wszystko jest podane jak na tacy


- Naszym celem na to lato jest minimalizowanie ryzyka transferowego. Dlatego wszystkie transfery są robione z głową.


Cały artykuł
(raz / Trojmiasto.pl) 18 lipca 2018, 18:33
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.936