Gdańsk: wtorek, 14 sierpnia 2018

Zwycięstwo w Białymstoku! Jagiellonia - Lechia 0:1

20 lipca 2018

W spotkaniu 1. kolejki Lotto Ekstraklasy, Lechia Gdańsk pokonała w Białymstoku Jagiellonię 1:0. (1:0).
Biało-zieloni rozpoczęli pojedynek z wicemistrzem Polski w ustawieniu 1-4-1-4-1 z wysuniętym w ataku Flavio Paixao. Z zawodników, którzy przyszli do Gdańska przed sezonem w wyjściowej „11”znalazł się Jarosław Kubicki i wracający z wypożyczenia Michał Mak.

Przed meczem uczczono minutą ciszy pamięć zmarłego Romana Korynta, którego pogrzeb odbył się w czwartek. Pierwszą okazję do strzelenia bramki nasza drużyna miała już w 8 minucie, jednak po dośrodkowaniu Filipa Mladenovicia głową niecelnie uderzał Mak.

Dwie minuty później Lechia wyszła na prowadzenie, po rozegraniu piłki z autu Kubicki wrzucił piłkę w pole karne do Lukasa Harslina, ten zagrał po ziemi w pole bramkowe, gdzie Flavio trafił do siatki zdobywając swoją 51 bramkę na boiskach Ekstraklasy. W 12. minucie gospodarze mogli wyrównać, jednak Dusan Kuciak sparował na rzut różny piłkę po strzale Arvydasa Novikovasa.

W kolejnych minutach oba zespoły próbowały atakować, ale brakowało dokładności lub dobrze spisywał się obrońcy i do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ już zmianie.

W 57. minucie znakomitą okazje miał napastnik Jagiellonii Cillian Sheridan, ale strzał Irlandczyka obronił Kuciak!. Podopieczni Ireneusza Mamrota nie zamierzali na tym poprzestać i już po kilku minutach Lechię uratował słupek po uderzeniu Novikovasa.

Od 68. minuty gospodarze grali w „10” po czerwonej kartce dla Guilherme, który sfaulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem wprowadzonego z ławki Sławomira Peszkę.

W doliczonym czasie gry siły się wyrównały, bowiem czerwoną kartkę za faul na Novikovasie dostał Peszko. Ostatecznie jednak rezultat się już nie zmienił i biało-zieloni zainaugurowali rozgrywki zdobywając cenne trzy punkty.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
F. Paixao 10’

Jagiellonia: Kelemen – Wójcicki (82’ Bezjak), Runje, Mitrović, Guilherme - Romanczuk, Wlazło (60’ Machaj) - Frankowski, Podpisie (78’ Kwiecień), Novikovas - Sheridan.
Rezerwowi: Sandomierski - Klemenz, Burliga, Grzyb.
Trener: Ireneusz Mamrot.

Lechia: Kuciak (kpt) - Stolarski (46’ Nunes), Nalepa, Augustyn, Mladenović – Łukasik – Mak (60’ Peszko), Kubicki, Lipski, Haraslin (81’ Borysiuk), F. Paixao.
Rezerwowi: Alomerović - Fila, Lewandowski, Sopoćko.
Trener: Piotr Stokowiec.

Sędzia Łukasz Szczech.
Żółte kartki: Sheridan – Stolarski, Nalepa, Nunes, Kuciak.
Czerwona kartka: Guilherme (Jagiellonia, 68. minuta – za faul) - Peszko, Lechia, 90+2' za faul).
(pd / lechia.gda.pl) 20 lipca 2018, 22:26

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.