Gdańsk: poniedziałek, 22 kwietnia 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Stokowiec: Spokojnie patrzymy w przyszłość

21 lipca 2018

- Myślę, że zablokowaliśmy Jagiellonię, która mimo optycznej przewagi i utrzymywania się przy piłce nie stwarzała sobie groźnych sytuacji - mówił po wygranym meczu trener Lechii Piotr Stokowiec.
- Jestem zadowolony z realizacji taktyki przez mój zespół. Myślę, że zablokowaliśmy Jagiellonię, która mimo optycznej przewagi i utrzymywania się przy piłce nie stwarzała sobie groźnych sytuacji. Na tym nam zależało. Byliśmy konsekwentni i być może nie było to ładne do oglądania dla kibiców, to taką przyjęliśmy strategię i wyprowadzaliśmy szybkie kontry. To był nasz sposób na dzisiejszy mecz.

- Były też momenty, gdy podchodziliśmy wysoko, więc stosowaliśmy tu też pewną różnorodność. To jest pierwsze spotkanie, które o niczym nie przesądza. Myślę, że Jagiellonia będzie groźna i będzie grała o najwyższe cele. My z kolei jesteśmy po pewnej transformacji, dlatego cieszę się, że widać było drużynę i momentami pokazaliśmy, że potrafimy utrzymać się przy piłce, przenieść ciężar gry i wyglądało to nie najgorzej. Z optymizmem patrzę do przodu. Mimo że jest to początek, to widziałem, jak zawodnicy pracują i dzisiaj zaprezentowaliśmy tę pracę, konsekwencję i wybieganie, czyli to, czego nam brakowało w poprzednim sezonie. Wiem, że to jest tylko jeden mecz, ale cieszymy się z trzech punktów.

- Wiadomo, że Jagiellonia ma pięciu – sześciu wysokich zawodników i było to widać w końcówce. Wrzutki w nasze pole karne siały wiele popłochu. Te dośrodkowania czy stałe fragmenty gry zawsze były niewiadomą, niezależnie od tego, czy Jagiellonia grała w pełnym składzie, czy w dziesiątkę. Udało nam się z tego wybronić, a w przypadku stałych fragmentów gry Jagiellonii to nie jest taka prosta sprawa. Gratuluję mojej drużynie konsekwencji, stworzenia kolektywu i zdobycia trzech punktów. My naprawdę spokojnie patrzymy w przyszłość i wierzymy w naszą pracę. Będziemy chcieli utrzymywać taką konsekwencję i dokładać do tego więcej umiejętności.


źródło: jagiellonia.pl
(raz / lechia.gda.pl) 21 lipca 2018, 09:47
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.454