Gdańsk: środa, 14 listopada 2018

Rezerwy Lechii Gdańsk straciły punkty z Bytovią II

20 sierpnia 2018

Rezerwy Lechii zremisowały z rezerwami Bytovii Bytów 1:1. Bramkę dla gdańszczan zdobył Florian Schikowski. Biało-Zieloni po czterech kolejkach mają na swoim koncie siedem punktów.
Od pierwszych minut mieliśmy na boisku wyrównane spotkanie. Obie drużyny starały się grać ofensywnie, jednak żadna nie była w stanie poważnie zagrozić przeciwnikowi. W 16. minucie gracze Bytovii próbowali przedrzeć się w pole karne lewą stroną, ale tam bezbłędnym wślizgiem popisał się Daniel Mikołajewski. W kolejnych minutach rajdami prawą stroną boiska popisywał się Karol Landowski, ale jego dośrodkowania skutecznie powstrzymywali obrońcy Bytovii. Po stałym fragmencie gry Przemysław Macierzyński stanął przed dobrą okazją do strzelenia bramki, jednak jego strzał nieznacznie minął prawy słupek bramki.

W przerwie trener Dominik Czajka zdecydował się na dwie zmiany, boisko opuścili Kuba Lizakowski i Karol Landowski, w ich miejsce na murawie pojawili się Florian Schikowski i Piotr Gryszkiewicz. Obraz gry nie uległ zmianie, akcja w dalszym ciągu toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 60. minucie po stałym fragmencie gry okazję wykorzystał Krzysztof Kropidłowski, dając prowadzenie drużynie gości. Lechia szukała wyrównującego gola, jednak brak było skutecznego wykończenia. W 81. minucie dośrodkowywał z rzutu rożnego Przemysław Macierzyński. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Florian Schikowski, strzelając wyrównującego gola dla Biało-Zielonych. W ostatnich minutach Lechiści szukali okazji do strzelenia zwycięskiego gola, jednak zabrakło celnych strzałów.

4. Kolejka NO10.PL IV Ligi

Lechia II Gdańsk - MKS Bytovia II Bytów 1:1 (0:0)
Florian Schikowski - Krzysztof Kropidłowski

Lechia II Gdańsk: Woźniak – Lizakowski, Mikołajewski, Marek, Szukiełowicz – Cegiełka, Krasić, Petk – Landowski, Rugowski, Macierzyński

W drugiej części meczu na murawie pojawili się także: Schikowski, Kuźniarski, Kopania, Gryszkiewicz
(raz / lechia.pl) 20 sierpnia 2018, 20:31

Copyrights lechia.gda.pl 2001-2017. Wszystkie prawa zastrzeżone.