Gdańsk: środa, 17 lipca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Stokowiec: Miło słuchać pochwał, ale to początek sezonu

30 sierpnia 2018

- Korona jest zespołem, który gra bardzo dobrze i agresywnie. Jest także dobrze przygotowana fizycznie, a każdemu walczy się z nią trudno - powiedział na konferencji prasowej przed piątkowym meczem z Koroną Kielce trener Lechii, Piotr Stokowiec.
- Musimy być na to gotowi. Pracowaliśmy nad tym, żeby umieć na to odpowiedzieć. Myślę, że mamy swoje argumenty, ale nie wybiegamy za bardzo w przyszłość. Żyjemy następnym spotkaniem, skupiając się na zadaniach, które są do wykonania. Nasza solidna praca od jednego mikrocyklu do mikrocyklu daje pozytywne efekty.

- Bardzo dużo pisze się o zmianach w Lechii, o świetnej pracy trenera i sztabu, ale mimo wszystko powinniśmy mówić o zawodnikach, którzy stoją za tą przemianą oraz za tym miejscem w tabeli. Ich realizacja zadań, forma i praca pozwala nam dobrze funkcjonować. Ja wraz ze swoim sztabem kierujemy tym, ale to zawodnicy dają nam sygnały oraz natchnienie do dalszego działania i to od nich najwięcej zależy. Miło słuchać pochwał, ale to dopiero początek sezonu. Na pewno trzeba dostrzec ogromną pracę wykonaną przez zawodników. Przed pierwszą przerwą na kadrę mamy dwie grupy piłkarzy - jedną potrzebującą odpoczynku mentalnego, a drugą grupę, która potrzebuje ciężkiego treningu. W taki sposób będziemy chcieli rozplanować pracę w najbliższym czasie.

W przygotowaniach do spotkania z Koroną uczestniczyli Joao Nunes i Błażej Augustyn, którzy w ostatnim czasie zmagali się z drobnymi urazami oraz pauzujący w ostatnim spotkaniu za nadmiar żółtych kartek Michał Nalepa. - Cieszę się, bo żaden trener nie lubi ubytków w linii obrony. W ostatnim spotkaniu (przeciwko Pogoni Szczecin 2:3 - przyp.red.) zagraliśmy bez trzech zawodników, którzy zaczynali sezon. Defensywa lubi stabilność, obrona lubi zgranie, ale chcę mieć grupę 6-8 zawodników gotowych do wejścia w każdej chwili. Dlatego ci, który nie grają, występują w zespole rezerw czy meczach kontrolnych, bo ważne są minuty na boisku i współpraca.
(raz / lechia.pl) 30 sierpnia 2018, 20:08
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.047