Gdańsk: sobota, 17 listopada 2018

Gdańsk jest miastem lidera!

31 sierpnia 2018

Biało-Zieloni nie schodzą ze zwycięskiej ścieżki! Tym razem rozprawili się z Koroną Kielce!
Oba zespoły rozpoczęły mecz w Gdańsku raczej spokojnie, lecz z uznaniem dla rywala. Jedyne godne odnotowania sytuacje z pierwszych minut to strata piłki Łukasika i złe podanie Maka, po których sytuację musieli ratować obrońcy. W 13. minucie z kolei musiało być 1:0 dla Lechii.

Po dobrym podaniu Maka Flavio Paixao musiał jedynie dołożyć nogę i skierować piłkę do pustej bramki, lecz strzelił obok. Dziesięć minut później było groźnie pod bramką Lechii, ale ostatecznie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nikt nie skierował piłki do bramki.

Dosłownie chwilę później mieliśmy dośrodkowanie Maka z prawego skrzydła, faul w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny! „11#8221; pewnie na bramkę zamienił sam poszkodowany – Flavio Paixao!.

Lechia wyraźnie się nakręcała, czego dowodem było kolejne akcje z udziałem Flavio, Haraslina, czy strzał Łukasika. Do końca pierwszej połowy wiele się nie działo, ale w czasie doliczonym Dusan Kuciak pokazał całe swoje umiejętności dwukrotnie w jednej akcji broniąc strzały Kielczan!

Druga połowa również rozpoczęła się spokojnie, ale już w 54. minucie znów oglądaliśmy Dusana Kuciaka w akcji! Później znów było spokojnie, aż do 63. minuty, kiedy to piłkarze Korony mogli wejść z piłką w pole karne gdyby lepiej rozegrali kontratak.

Pięć minut później stadion znów oszalał z radości, gdyż Flavio Paixao wykorzystał dobre podanie Jakuba Araka i podwyższył wynik meczu na 2:0! W kolejnych minutach Lechiści bardzo mądrze utrzymywali wynik meczu. To im się udało i wynik meczu nie uległ już zmianie. Lechia wygrała 2:0 i z 17 punktami nadal prowadzi w tabeli.

Lechia Gdańsk – Korona Kielce 2:0 (1:0)
F. Paixao 25’ (k), 69’

Lechia: Kubiak - Filia (78’ Nunes), Nalepa, Vitoria, Mladenović – Łukasik - Mak (67’ Arak), Sopoćko, Lipski, Haraslin (84’ Chrzanowski) - Paixao.
Rezerwowi: Alomerović - Vikri, Michalak, Borysiuk.
Trener: Piotr Stokowiec.

Korona: Hamrol - Rymaniak, Mularczyk (64’ Górski), Diaw, Kosakiewicz – Kovacević (73’ Arveladze), Żubrowski - Gardawski, Felicio (46’ Pucko), Janjić – Soriano.
Rezerwowi: Sokół - Możdżeń, Petrak, Alvarez.
Trener: Gino Lettieri

Sędzia Frankowski (Toruń) oraz Winkler, Kupsik.
Żółte kartki: Mladenović, Paixao, Nalepa, Lipski, Sopoćko – Malarczyk, Kovacević, Rymaniak, Żubrowski.