Gdańsk: niedziela, 24 marca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Stokowiec: Chcieliśmy popracować, a także zagrać mecz

8 września 2018

- Kończący się okres treningowy był bardzo ciężki. Zawodnicy mieli dwa treningi dziennie. Był to mikrocykl wycięty z okresu przygotowawczego i bardzo trudny dla piłkarzy - powiedział trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec
W niedzielę Biało-Zieloni zagrają spotkanie towarzyskie na Stadionie Energa Gdańsk z Karpatami Lwów. Początek meczu został zaplanowany na godz. 18.30.

- Dlatego część z nich, która ma więcej minut spędzonych na boisku, będzie miała zajęcia indywidualne, oni nie potrzebują meczu. Będą grali ci, którzy tych minut mają mniej, ale ten mikrocykl był na tyle ciężki, że raczej nie będą grali po 90 minut. Nie chcemy prowokować jakichś urazów. Chcieliśmy popracować, a także zagrać spotkanie, ponieważ to jest bardzo ważne dla każdego zawodnika, by sprawdzić się w warunkach meczowych. Kolejny mikrocykl będzie już przygotowaniem do meczu z Wisłą Kraków.

Jakie są dalsze plany treningowe, a także co jest bardzo ważne w pracy z zawodnikami?

- Idziemy z tą pracą cały czas do przodu, nakładamy coraz większe obciążenia, bo chcemy nadążyć za europejską piłką. Ważną kwestią jest natomiast stan aktualny. Jak zawodnicy wyglądają, jakie mają parametry czy to krwi, czy wydolnościowe. Ważne są również zdolności, które każdy z nich posiada. Trzeba zdawać sobie sprawę, że trenerowi pozostaje 10-15% do podniesienia wydolności i to jest wszystko, czym trener może manipulować. Reszta to są zdolności genetyczne, dlatego tak ważna jest selekcja i dobieranie zawodników, którzy mają zdolności do tego, żeby można było ich wytrenować.
(raz / lechia.pl) 8 września 2018, 19:28
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.026