Gdańsk: poniedziałek, 24 czerwca 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

P. Stokowiec: Lechia stwarza widowiska

4 października 2018

- Coraz więcej ekspertów stwierdza, że Lechię się coraz lepiej ogląda, że Lechia stwarza widowiska, zdobywa bramki, stwarza sytuacje - powiedział przed meczem z Zagłębiem Sosnowiec Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk.
- Pracujemy dbając o nasze standardy, o jakość pracy i myślę, że ta nasza gra, szczególnie w ofensywie, przyniosła nam wiele sytuacji podbramkowych i stwarzamy dobre widowiska. Akurat ostatnio nie poszedł za tym wynik sportowy, ale myślę, że można być pozytywnie nastawionym, biorąc pod uwagę, że coraz więcej ekspertów stwierdza, że Lechię się coraz lepiej ogląda, że Lechia stwarza widowiska, zdobywa bramki, stwarza sytuacje. Wynik to wypadkowa wielu rzeczy. Ostatni tydzień to rollercoaster, bo poradziliśmy sobie fajnie w Pucharze Polski, wcześniej był taki bardzo energetyczny mecz z Zagłębiem i słabszy nasz występ w Płocku. Ten wrzesień był obfitujący w wiele wydarzeń. Panujemy nad tym co się dzieje, nie ma symptomów, by działo się coś złego w drużynie. Jesteśmy zdolni, by wygrywać z każdym i stwarzać dobre widowiska. Jednym z naszych celów jest przyciągnięcie kibiców na stadion. Lechię się dobrze ogląda, kibice mogą czuć niedosyt po tych ostatnich kolejkach, ale potrzebujemy wsparcia i tylko razem możemy stwarzać fajne widowiska. Trzeba z optymizmem patrzeć na Lechię. Wierzę, że będziemy w stanie sprostać oczekiwaniom kibiców - powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Piotr Stokowiec.Trener Lechii odniósł się także do rotacji i rywalizacji w zespole.
- Cenię sobie rywalizację w środku pola. Myślę, że ta nasza formacja nie wygląda najgorzej. Wszyscy się rozwijają, każdy ma do wykonania swoje zadania. Rotujemy składem. Często zmiany są wymuszone. Chciałbym, żeby było jak najmniej takich sytuacji, gdzie tych zmian podczas meczu musimy dokonywać ze względu na urazy. Powoli dojdziemy do momentu, gdzie będziemy mogli robić zmiany taktyczne, a nie tylko zdrowotne. Jeśli chodzi o ostatnie rotacje, to wszystko było w miarę zaplanowane. Niektórym zawodnikom daliśmy odpocząć, bo trudno oczekiwać po zawodnikach po kontuzji, żeby za dwa dni byli gotowi do następnego meczu, jak choćby ostatnio Tomek Makowski, który zaliczył 120 minut w meczu pucharowym. To jak dobieramy skład jest bardzo złożone i zależy od wielu czynników. Często jest to takie inwestowanie w przyszłość - podkreśla.
(raz / lechia.pl) 4 października 2018, 18:16
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.027