Gdańsk: środa, 22 maja 2019
AKTUALNOŚCI
Podstrony:

Trenerzy Lechii i Piasta oceniają mecz

19 października 2018

Piotr Stokowiec szanuje punkt zdobyty w Gliwicach. By go zdobyć zdecydował się na ofensywne zmiany.
Mieliśmy apetyt na trzy punkty, ale z przebiegu spotkania trzeba uszanować jeden. Nie było to aż tak porywające widowisko. Dążyliśmy do zdobycia bramki i kreowaliśmy grę, ale wymagamy od siebie więcej. Skrzywdziłbym Piasta gdybym powiedział, że zasłużyliśmy na trzy punkty. Nie możemy popełniać takich błędów w ofensywie, myśląc o czołówce - ocenił spotkanie z Piastem Piotr Stokowiec.

Piast jest drużyną bardzo dobrze spisującą się w środku pola, stąd trudność w organizowaniu naszych ataków. Musieliśmy zagrać pokerowo i celowo czekaliśmy z podwójną zmianą, by wstrząsnąć zespołem. Wolałbym jednak, by to drużyna sama sobie radziła i kontrolowała spotkanie. Oprócz karnego, gliwiczanie nie stworzyli wielkiego zagrożenia. To nie jest jednak przypadek, że i my i Piast mamy tyle punktów. Remis jest sprawiedliwy, choć wszyscy mieliśmy apetyty na zwycięstwo - dodał trener Lechii.

Z respektem o grze Biało - Zielonych mówił trener Piasta. Tak się gra, jak przeciwnik pozwala. Mieliśmy założenia, by przez cały mecz grać ofensywnie i wyłączyć Patryka Lipskiego. Nasz przeciwnik ma wartościowych piłkarzy i potrafi grać w piłkę. Trudno jest zagrać mecz na jednakowym poziomie - ocenił Waldemar Fornalik.

To nie jest przypadek, że Lechia Gdańsk zdobyła tyle punktów. Mogła mieć ich jeszcze więcej, za mecze z Zagłębiem, czy z Wisłą w Krakowie. To bardzo dobrze prowadzony zespół przez Piotra Stokowca i musieliśmy wejść na wysoki poziom taktyczny, by zneutralizować tych zawodników. My sami mieliśmy piłkę meczową, ale popełniliśmy jeden indywidualny błąd i zaprzepaściliśmy cały dorobek. Czasami brakuje nam zimnej krwi i wykorzystania sytuacji w polu karnym oraz szlifu w ostatnim podaniu - ocenił Fornalik.
(ssl / lechia.gda.pl) 19 października 2018, 23:19
Weź udział w nowej, ekscytującej rywalizacji i powalcz o miano najlepszego Betona. Typuj na okrągło i wygrywaj nagrody!

Liga BetONów
Główny punkt programu nowej lechia.gda.pl: inernetowy tygodnik. Co wtorek artykuły na temat Lechii, publicystyka, informacje, galerie zdjęć i inne. Zapraszamy.

Ostatni numer
Wyraź swoją opinię na dany temat, podziel się uwagami z innymi kibicami Lechii. Nawet bez logowania możesz czytać forum bez ograniczeń.

Forum dyskusyjne
Copyrights lechia.gda.pl 2001-2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.
kontakt | 0.014