Gdańsk: piątek, 19 kwietnia 2024

To znowu się stało! Trójmiasto jest nasze!

27 października 2018

Piłkarze Lechii po raz kolejny sprawili największą z możliwych radości kibicom - wygrali derby. Trójmiasto należy do Lechii!

Biało-Zieloni już od pierwszych minut starali się odważnie i ambitnie atakować. Wszystko to mogłoby zdać się na nic, gdyż fatalny i dziecinny błąd popełnił Alomerović. Stracił piłkę, a kilka sekund później do siatki skierował ją Jankowski. Na szczęście bramkarza Lechii uratował system VAR i bramka nie została uznana. Wszystko miało jednak swój czas i w 26 minucie wynik wyglądał odpowiednio. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w polu karnym najlepiej odnalazł się Błażej Augustyn i zdobył bramkę na 1:0 dla Lechii! 10 minut później sędzia po raz kolejny w meczu używał VAR-u i podyktował rzut karny dla gości. Michał Janota wykorzystał jedenastkę. Do końca pierwszej połowy nie można było powiedzieć o grze wiele dobrego, a i wynik się nie zmienił.

Druga połowa nie zaczęła się lepiej. Lechiści dalej wyglądali na nie do końca obudzonych. W 66 minucie piłkarze Arki, a konkretnie Tadeusz Socha postanowił pomóc i otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną! Chwilę później bliski szczęścia był Sobiech, lecz po jego strzale piłkę złapał bramkarz Arki. W 73 minucie na boisku pojawił się Wolski i już chwilę później mógł mieć na koncie asystę, lecz Artur Sobiech nie trafił czysto w piłkę. Kiedy wydawało się, że remis utrzyma się do końca w grze, po byciu nieobecnym cały mecz pojawił się on, cały na biało – Flavio Paixao! I znowu zrobił Arce to samo – upokorzył zdobywając bramkę na wagę zwycięstwa! Było 2:1 dla Lechii, a stadion oszalał! Wynik już się nie zmienił! Lechia Gdańsk rządzi w Trójmieście i nie oddaje tego panowania!

LECHIA GDAŃSK – ARKA GDYNIA 2:1 (1:1)
BRAMKI: Augustyn 26’, Flavio 90’ - Janota 36-
ŻÓŁTE KARTKI: Mladenović, Augustyn, Nalepa – Socha, Marciniak
CZERWONE KARTKI: Socha (po 2 żółtych)

Lechia: ALomerović – Nunes, Augustyn Nalepa, Mladenović – Kubicki, Łukasik, Lipski (46’ Sobiech) – Michalak (73’ Wolski), Flavio, Haraslin (86’ Arak)
Rezerwowi: Kuciak, Vitoria, Borysiuk, Fila, Wolski, Arak, Sobiech

Arka: Steinbors – Socha, Maghoma, Helstrup, Marciniak, Deja, Janota, Nalepa (76’ Danielak), Zarandia, Kolev (88’ Danch), Jankowski
Rezerwowi: Krzepisz, Sołdecki, Siemaszko, Danielak, Cvijanović, Danch, Młyński